Новини 2018-12-10 15:20

Порошенко підписав закон про припинення дії Договору про дружбу з РФ

Водночас президент закликав МЗС завершити роботу з інвентаризації договірно-правової бази з Росією.

Президент України Петро Порошенко в понеділок, 10 грудня, підписав закон про припинення дії Договору про дружбу з Росією. Про це він повідомив у Twitter.

 

 

"Непродовження Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і РФ слід розглядати не як епізод, а як частину нашої стратегії на остаточний розрив з колоніальним минулим і переорієнтацію на Європу. Інші складові цієї стратегії – це безвіз, Угода про Асоціацію з ЄС, Томос про створення Автокефальної незалежної української церкви, вихід з СНД, закріплення у Конституції курсу на вступ до ЄС і НАТО, створення потужної професійної патріотичної української армії, підтримка української мови", – наголосив Порошенко.

 

Водночас він закликав Міністерство закордонних справ України завершити роботу з інвентаризації договірно-правової бази з РФ.

 

"Будемо і надалі робити висновки про корисність тих чи інших угод. Так само вимагаю від Кабінету Міністрів термінових і дієвих кроків з метою створення міжвідомчого координаційного органу для формування консолідованої претензії України до Росії за заподіяні тривалою збройною агресією збитки. Розраховую, що особливий статус та спеціальні функції дозволять такому органу достатньо ефективно виконувати покладені на нього завдання із захисту національних інтересів України". – додав президент.

 

 

Нагадаємо, 19 вересня в Україні набув чинності указ Порошенка про рішення РНБО  про непродовження договору про дружбу з РФ.

 

21 вересня Міністерство закордонних справ України направило Росії ноту про припинення дії Договору про дружбу і співробітництво.

 

Згодом президент Петро Порошенко повідомив, що доручив поширити ноту про припинення дії Договору про дружбу і співробітництво між Україною та РФ як офіційний документ Генасамблеї ООН. 

 

6 грудня голова Верховної Ради України Андрій Парубій підписав законопроект про припинення дії договору про дружбу, партнерство і співпрацю з Росією.