Новини 12:11

У ПАРЄ обмежили санкції, які можуть поширюватися на Росію

Своєю чергою, голова української делегації в ПАРЄ заявив, що немає особливих приводів для стурбованості через відповідне рішення.

Комітет з регламенту Парламентської асамблеї Ради Європи обмежив санкції, що можуть поширюватися на делегації країн-учасниць, зокрема на Росію. Про це 10 грудня повідомляє прес-служба ПАРЄ.

 

Як зазначається, комітет ухвалив рішення, яке передбачає, що національні делегації ПАРЄ не будуть позбавляти права голосу на виборах вищих чиновників Ради Європи, зокрема генерального секретаря і членів Європейського суду з прав людини.

 

Своєю чергою, голова української делегації в ПАРЄ Володимир Ар'єв заявив, що немає особливих приводів для стурбованості через відповідне рішення.

 

"Нове рішення, з якого роблять чергову "зраду". Але особливих приводів для стурбованості немає. Набагато важливішим є те, що скандальну жовтневу доповідь, в якій містився проект набагато серйозніших поступок РФ, регламентний комітет одноголосно переніс на невизначений термін. Тобто, росіяни отримали відкоша", – наголосив він.

 

Водночас Ар'єв зазначив, що троє представників України голосували проти цього рішення.

 

"А це рішення про дозвіл голосувати за виборні посади, маючи обмежене право голосу, відповідає статуту РЄ і є дуже символічним кроком, адже в Раді Європи розуміють, що Росія прагне звинуватити організацію в усіх гріхах через ігнорування її шантажистських вимог. І хоча троє представників України голосували проти, це рішення було ухвалене, в тому числі голосами і іншими противників агресивної політики РФ", – повідомив він.

 

Як повідомлялося, генеральний секретар Ради Європи Турбйорн Ягланд повідомив, що участь Росії в статутних органах буде припинена, якщо Москва не відновить платежі в бюджет організації в 2019 році. 

 

Нагадаємо, 9 жовтня Парламентська асамблея Ради Європи скасувала голосування за резолюцію про правила накладання санкцій.

 

8 жовтня стало відомо, що Парламентська асамблея Ради Європи проведе термінові дебати щодо Росії. Віце-президент ПАРЄ, голова постійної делегації Верховної Ради України в Асамблеї Володимир Ар’єв наголосив, що позиція генерального секретаря Ради Європи Турбйорна Ягланда щодо лобіювання зняття санкцій з Росії у Парламентській асамблеї Ради Європи може призвести до знищення можливостей організації. 

 

2 жовтня Верховна Рада ухвалила заяву, в якій висловила свою позицію щодо спроб керівництва  Парламентській Асамблеї Ради Європи повернути повноваження російської делегації шляхом внесення змін до регламенту Асамблеї на вимогу Росії. 

схожі новини