Новини 2018-12-11 12:32

Протести "жовтих жилетів". У Франції повідомили, скільки доведеться витратити коштів для виконання пропозицій Макрона

Крім того, прем'єр-міністр країни 11 грудня має уточнити умови і список необхідних дій.

Держсекретар Франції Олів'є Дюссо, який курирує бюджетну політику уряду, повідомив, що запропоновані президентом Франції Еммануелем Макроном економічні заходи коштуватимуть державі 8-10 млрд євро. Про це у вівторок, 11 грудня, повідомляє Le Figaro.

 

"Це від 8 до 10 мільярдів євро, ми зараз в процесі уточнення, щоб зрозуміти, як ми будемо фінансувати намічені заходи", – наголосив Дюссо.

 

За його словами, 11 грудня прем'єр-міністр країни Едуар Філіпп уточнить умови і список необхідних дій.

 

"Роль президента Республіки в тому, щоб визначити курс, а вже здійснювати його буде уряд", – додав Дюссо.

 

Читайте також: Протести "жовтих жилетів". Що відомо про масові акції в Франції та інших країнах Європи

 

Як повідомлялося, 10 грудня президент Франції Еммануель Макрон оголосив надзвичайне економічне становище в країні. Він наголосив, що з 2019 року мінімальний розмір оплати праці в Франції зросте на 100 євро. Крім того, Макрон зазначив, що французи, які працюють, отримають наприкінці 2018 року премію, яка не буде обкладатися податком. Також, за його словами, з 2019 року не будуть обкладатися податками і соцплатежами понаднормові години роботи. Своєю чергою, мітингувальники виступили із критикою заяв Макрона, назвавши їх "блефом". Демонстранти оголосили, що планують відновити акції.

 

Нагадаємо, 18 листопада у Франції у масових акціях протесту проти підвищення цін на дизельне паливо і бензин на вихідних взяли участь майже 300 тисяч осіб, які паралізували трафік навколо більш ніж 2 тисяч стратегічних об'єктів. 

 

19 листопада у МВС Франції заявили, що близько 300 протестувальників затримані, 157 з яких взяті під варту, внаслідок масових протестів. 

 

Згодом глава МЗС Франції Жан-Ів Ле Дріан повідомив, що французькі правоохоронці  розпочали розслідування щодо можливого втручання РФ у масові протести "жовтих жилетів".

схожі новини