Новини 16:14

У Естонії заявили, що нові санкції щодо Росії через атаку в Азовському морі повинні бути персональними

Таллінн виступає за додаткові санкції проти Москви.

Прем'єр-міністр Естонії Юрі Ратас повідомив, що Таллінн підтримує введення додаткових санкцій проти Росії через агресію проти України в Азовському морі, також він заявив, що обмеження мають бути персональними. Про це він повідомив, представляючи парламенту огляд проведення урядом політики ЄС, повідомляє національне телерадіомовлення ERR.

 

"Естонія вважає необхідними додаткові санкції. Держави, які вважають правильним розширення санкцій, і Естонія звичайно, готові до проведення дискусії з цього питання. Але чи будуть вони розширені, зараз говорити зарано", – заявив Ратас.

 

За його словами, нові санкції мають бути персональними.

 

"Питання в тому, чи є можливість, щоб це дійсно були реальні особи (що потрапляють під санкції – Ред.). Працівники зовнішньополітичної служби працюють, щоб це з'ясувати. Але рано говорити, чи підтримають це всі 28 держав", – додав прем'єр-міністр Естонії.

 

Нагадаємо, 25 листопада прикордонні кораблі РФ здійснили відверто агресивні дії проти кораблів ВМС ЗС України. Так, кораблі ВМС України у складі двох малих броньованих артилерійських катерів та рейдового буксиру здійснювали плановий перехід з порту Одеси до порту Маріуполь Азовського моря. Російський прикордонний корабель "Дон" здійснив таран українського рейдового буксира, в результаті якого пошкоджено головний двигун корабля, обшивку та леєрне огородження, втрачено рятувальний плотик. Згодом російські кораблі відкрили вогонь по корабельній групі Військово-морських сил ЗС України під час виходу з Керченської протоки, внаслідок чого є поранений. 

 

Крім того, у ВМС ЗС України повідомили, що за оперативною інформацією малі броньовані артилерійські катери “Бердянськ”, “Нікополь” вражені вогнем противника та втратили хід. Рейдовий буксир “Яни Капу” також примушений до зупинки. Кораблі та екіпаж (24 українських моряки) були захоплені спецназом РФ. 

 

27-28 березня в окупованому Криму заарештували всіх 24 українських моряків. Київський районний "суд" окупованого Сімферополя заарештував Володимира Варемеза, Сергія Цибізова, Андрія Оприска, Віктора Беспальченка, Володимира Терещенка, Романа Мокряка, Михайла Власюка, Сергія Попова, Юрія Будзила, Владислава Костишина, Богдана Головаша, Сергія Чуліба, Андрія Драча, Володимира Лісового, Андрія Шевченка, В'ячеслава Зінченка, Юрія Без'язичного, Євгена Семідоцького, Богдана Небилицю, Олега Мельничука та Дениса Гриценка. Своєю чергою, у Керчі також до 25 січня 2019 року були заарештовані поранені Андрій Артеменко, Андрій Ейдер і Василь Сорока.