Новини 11:43

Польська прокуратура закрила справу "прославляння Бандери" у Сагрині

Мова йде про виступ 10 березня першого заступника голови Волинської облради Олександра Пирожика.

Районна прокуратура у польському місті Грубешів перевірила, чи під час під час вшанування загиблих українців у Сагрині  в березні цього року не було фактів так званого "прославляння" Степана Бандери. Про це повідомляє "Наше слово".

 

Зокрема, йдеться про виступ 10 березня першого заступника голови Волинської облради Олександра Пирожика на кладбищі. Тоді польські активісти викликали поліцію.  За їхніми словами,  українець прийшов, аби прославити "бандерівську нацистську ідеологію". Так, враховуючи зміни до закону "Про Інститут національної пам’яті", це – заборонені законом дії, і тому справою занялася прокуратура, яка наразі закрила слідство.

 

"Розслідування у цій справі щодо підозри про поширення тоталітарного та фашистського режиму 10 березня 2018 року в Сагрині (тобто за правопорушення, передбачене пунктом 1 статті 256 Кримінального кодексу), було припинено через відсутність ознак заборонених дій", – зауважив прокурор районної прокуратури Артур Кубік.

 

За його словами, Пирожика не допитували як свідка у даній справі.

 

Нагадаємо, 10 березня у Польщі викликали поліцію через привітання голови Волинської облради Олександра Пирожика "Слава Україні. Героям Слава", яке він виголосив під час вшанування жертв Армії Крайової у селі Сагринь. Один з присутніх на заході поляків потрактував це привітання як героїзацію Степана Бандери, що згідно з прийнятими недавно змінами до закону про Інститут національної пам’яті у Польщі, заборонено. Чоловік викликав на кладовище поліцію.

 

Нагадаємо, польський закон про Інститут національної пам’яті, що передбачає покарання за заперечення злочинів українських націоналістів, а також штрафи і тюремні терміни за публічні заяви про причетність поляків до Голокосту, набрав чинності 1 березня.

схожі новини