Новини 13:15

Кабмін утворив міжвідомчу комісію з підготовки претензії України до РФ за збройну агресію

Відповідне рішення ухвалили на засіданні уряду в середу, 12 грудня.

На засіданні Кабінету Міністрів України в середу, 12 грудня, було утворено міжвідомчу комісію з питань узагальнення правової позиції держави щодо відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації та підготовки консолідованої претензії України до РФ щодо реалізації її міжнародно-правової відповідальності за збройну агресію проти України.

 

Головою комісії визначено віце-прем'єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванну Климпуш-Цинцадзе, заступниками будуть заступники міністрів Міністерства з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України (МінТОТ) і Міністерства закордонних справ. Також до складу увійшли заступники інших міністерств, заступники голів низки профільних центральних органів виконавчої влади.

 

Згідно з положенням, основними завданнями комісії буде: координація дій органів виконавчої влади в питанні узагальнення правової позиції держави щодо відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації та підготовки консолідованої претензії України до РФ щодо реалізації її міжнародно-правової відповідальності за збройну агресію проти України; узагальнення правової позиції; аналіз стану додержання прав і свобод громадян на окупованих територій; підготовка пропозицій щодо реалізації державної політики у відповідних питаннях; підготовка консолідованої претензії до Росії.

 

Нагадаємо, президент України Петро Порошенко не виключає, що РФ може розпочати наземну операцію проти України в будь-який момент.

схожі новини