Новини 15:12

Кабмін ухвалив угоди з Євросоюзом на 167 млн євро

Зокрема, ЄС має надати Україні технічну допомогу в рамках чотирьох програм.

Кабінет міністрів України в середу, 12 грудня, ухвалив проекти угод з Європейським союзом про надання технічної допомоги Україні загальним бюджетом у 167 млн євро. Про це повідомляє прес-служба уряду.

 

Так, уряд ухвалив підготовлені Мінекономрозвитку проекти документів.

 

"Серед них – угода про фінансування заходу "Програма розширення контактів між людьми: Дім Європи" між Україною та Європейською Комісією строком на 8 років з бюджетом у 18 млн євро. Мета програми – залучення технічної допомоги з боку ЄС для сприяння налагодженню контактів, професійних зв’язків, культурного обміну між громадянами країн ЄС та України". – йдеться в повідомленні.

 

Як зазначається, у рамках відповідної угоди технічна допомога ЄС надаватиметься за такими напрямами: професійний обмін шляхом організації короткострокових професійних стажувань у країнах-членах ЄС; підтримка програмного та інформаційного центру "Дім Європи"; створення спеціального вікна для розширення можливостей для участі України в програмі Erasmus+; забезпечення відшкодування 50% від суми внесків України до програми "Креативна Європа" на 2018-2020 роки.

 

"Друга – угода про фінансування "Програма підтримки енергоефективності в Україні - EE4U-II". Ця програма є продовженням Програми підтримки енергоефективності в Україні – EE4U, що набула чинності 18 квітня 2018 року. Мета програми – залучити фінансування ЄС для підвищення енергозбереження та ефективного використання енергоресурсів, зниження рівня викиду парникових газів в Україні. Загальний бюджет програми – 54 млн євро", – повідомили в Кабміні.

 

Крім того, уряд ухвалив угоду про фінансування Програми технічного співробітництва 2018 року. Метою підписання цього документа є залучення фінансування з боку ЄС для підтримки України в імплементації Угоди про асоціацію/Поглибленої та всебічної зони вільної торгівлі між Україною та ЄС. Бюджет передбаченої Угодою програми - 37 млн євро.

 

"Також Кабінетом міністрів ухвалено проект угоди про фінансування заходу "EU4Skills: Кращі навички для сучасної України". Мета підписання цієї Угоди – залучити фінансування ЄС на потреби реформування та модернізації системи професійно-технічної освіти в Україні. Загальний бюджет передбаченої Угодою програми з підтримки освітніх проектів – 58 млн євро", – додали в уряді.

 

Нагадаємо, 11 грудня єврокомісар Валдіс Домбровскіс повідомив, що Європейський Союз перерахував Україні 500 млн євро першого траншу нової програми макрофінансової допомоги. 

 

26 червня 2018 року  Рада ЄС затвердила виділення Україні одного мільярда євро макрофінансової допомоги.

 

19 жовтня  уповноважений персонал Міжнародного валютного фонду затвердив ініційовану урядом України нову програму макрофінансової допомоги stand-by для України у сумі 3,9 млрд доларів на 14 місяців.