Новини 2018-12-13 10:04

Пентагон відреагував на нову військову операцію Туреччини в Сирії

У США вважають, що турецькі дії можуть поставити під загрозу американські війська, що співпрацюють з "Демократичними силами Сирії".

Речник Пентагона Шон Робертсон заявив, що будь-які односторонні військові дії Туреччини на півночі Сирії будуть "неприйнятними". Про це повідомляє Deutsche Welle.

 

За його словами, такі дії Анкари викликають "серйозне занепокоєння", оскільки можуть поставити під загрозу американські війська, що співпрацюють з "Демократичними силами Сирії" (SDF).

 

Зокрема, Робертсон наголосив на тій ролі, яку курдські загони грають у боротьбі з терористичним угрупуванням "Ісламська держава" (ІД).

 

"Ми не повинні і не можемо дозволити (ІД) перевести подих в цій критичній точці, оскільки ми поставимо під загрозу суттєві успіхи, які ми здобули разом з нашими коаліційними партнерами, та ризикуємо дозволити (IД) відродитися", - зауважив він.

 

Своєю чергою, в курдських "Загонах народної самооборони" (YPG) також заявили, що турецький наступ піде на користь ІД.

 

"(Турецькі, - Ред.) загрози збігаються з просуванням наших сил проти терористів", - заявив речник YPG Нурі Махмуд.

 

"Будь-яка атака на півночі Сирії безпосередньо вплине на бої за Хаджин, сили, які борються (там), повернуться, щоб захистити свої райони та їхні сім'ї", - додав він.

 

Нагадаємо, 12 грудня Ердоган повідомив, що протягом "кількох наступних днів" почнеться нова турецька військова операція на схід від Євфрату проти підрозділів сирійських курдів.  За його словами, ціллю підрозділів ЗС Туреччини будуть "не американські солдати, а члени терористичної організації", мета операції – звільнити вказану територію від терористів.

 

Як повідомлялося, міністр оборони США Джеймс Меттіс заявив, що Пентагон вирішив розмістити спостережні пости на кордоні Сирії і Туреччини. За його словами, такий крок дозволить уникнути посилення напруги між Анкарою і курдськими воєнізованими формуваннями. 

схожі новини