Новини 2018-12-13 11:57

"Визнала поразку". Італія пішла на поступки Єврокомісії щодо бюджету

Раніше італійський уряд відмовився виконувати вимоги Єврокомісії щодо внесення змін у державний бюджет.

Італія погодилася змінити проект бюджету країни на 2019 рік, щоб уникнути відкриття дисциплінарної процедури Європейської комісії. Про це повідомляє Euractiv.

 

Так, прем’єр-міністр Італії Джузеппе Конте та міністр фінансів Джованні Тріа зустрілися у середу, 12 грудня, з президентом Єврокомісії Жан-Клодом Юнкером, єврокомісаром з питань економіки П'єром Московісі і віце-президентом Валдісом Домбровскісом.

 

Зокрема, під час півторагодинного засідання італійська делегація представила новий пакет пропозицій, що містять поправки до закону про бюджет-2019, який зараз обговорюється в парламенті Італії.

 

Наголошується, що основна пропозиція, подана італійським урядом, передбачає дефіцит бюджету країни на рівні 2,04%, що підтверджує, що в Римі відбулися переговори щодо цілей та бюджетних балансів.

 

"Ми не зраджуємо довірі італійців, і ми поважаємо взяті зобов'язання...Переговори з ЄС продовжуються, ми йдемо вперед з твердою рішучістю", - написав Конте у Twitter після зустрічі.

 

 

 

 

Раніше італійський уряд відмовився виконувати вимоги Єврокомісії щодо внесення змін у державний бюджет. 

 

Нагадаємо, 6 листопада єврокомісар з питань економіки П'єр Московісі заявив, що ЄС може ввести санкції проти Італії, якщо не вдасться домовитися по бюджету країни. 

 

Як повідомлялося, 28 серпня Луїджі Ді Майо пригрозив накласти вето на семирічний бюджетний план ЄС, якщо блок не допомагатиме з розподілом мігрантів.