Новини 2018-12-13 13:48

Митрополит Луцький і Волинській: Назва нової української церкви нині — предмет обговорення

За словами Михаїла, загалом можна закріпити в статуті доволі довге формулювання, якщо в цьому є потреба.

Нової української церкви нині — предмет обговорення. Є варіанти Українська православна церква та Православна церква в Україні. Про це в інтерв’ю Тижню повідомив митрополит Луцький і Волинський Михаїл.

 

«Назва нині — предмет обговорення. Є варіант Українська православна церква, який більше притаманний нам. Другий — Православна церква в Україні. Загалом можна закріпити в статуті доволі довге формулювання, якщо в цьому є потреба», — розповів він.

 

Щодо титулу предстоятеля церкви, митрополит сказав, що на синоді УПЦ КП було затверджено, що майбутній очільник буде архієпископом, митрополитом і патріархом одночасно. Це загальна практика, до того ж історично зумовлена.

 

«У XVII столітті ми були митрополією Вселенського патріархату. А сьогодні маємо Київський патріархат, що діє вже понад 25 років. На мою думку, не треба вдаватися до радикальних міркувань під час обговорення питання назви церкви й титулу предстоятеля. Погляньмо, якою є повна назва сану очільника Вселенського патріархату: архієпископ Константинопольський, Нового Риму, Вселенський Патріарх. У нашому випадку я пропоную такий варіант: архієпископ Київський, патріарх всієї України-Руси. Такий титул нікого не применшує», — пояснив Михаїл.

 

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»

схожі новини