Новини 2018-12-13 14:30

Ростислав Павленко: У Москви залишається небагато важелів для розгойдування ситуації на тлі створення автокефальної УПЦ

Але, за словами директора Інституту стратегічних досліджень, РФ використовує їх усі. Однак цього разу є всі підстави дану навалу відбити.

У Москви залишається небагато важелів для розгойдування ситуації на тлі створення автокефальної УПЦ, але вона використовує їх усі, зокрема, триває інформаційна навала чиниться величезний тиск на архієреїв і кліриків УПЦ (МП). Про це в інтерв’ю Тижню розповів директор Інституту стратегічних досліджень Ростислав Павленко.

 

«У Москви залишається небагато важелів, але вона використовує їх усі. Триває інформаційна навала. Оскільки реальних утисків УПЦ (МП) немає, їх вигадують, симулюють, намагаються «розгойдати». Величезний тиск чиниться на архієреїв і кліриків УПЦ (МП), які планують взяти участь в об’єднавчому Соборі. Зрештою, робляться спроби вкинути тему про «не домовляться», перекручуючи слова залучених у процес і намагаючись роздмухати «протистояння», — сказав він.

 

Однак, зауважив Павленко, цього разу є всі підстави цю навалу відбити. Вселенський Патріарх гарантував, що відразу поновить у сущому сані всіх, кого спробують «заборонити» чи «зняти з кафедри» в УПЦ (МП). Понад те, судячи з опублікованого листа Варфоломія до митрополита Онуфрія, тому невдовзі варто буде задуматися про власний статус.

 

«Будь-які спроби силового тиску на архієреїв чи священиків зупиняються і зупинятимуть як правоохоронці, так і пильні громадяни. Громадська підтримка створення незалежної церкви — найкраща відповідь і гарантія для всіх, хто хоче бути її спів будівничим», — наголосив директор Інституту стратегічних досліджень.

 

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»

схожі новини