Новини 2018-12-13 14:35

УПЦ КП проводить Архієрейський собор

Архієрейський собор має визначитися, чи висуватиме Київський патріархат свого представника на посаду очільника Помісної церкви.

У четвер, 13 грудня, у резиденції патріарха Філарета проходить Архієрейський собор, на якому зібралися всі ієрархи Української православної церкви Київського патріархату. Про це повідомляє ТСН.

 

Як зазначається, це останнє зібрання перед призначеним на суботу, 15 грудня, Об'єднавчим собором.

 

Так, Архієрейський собор має визначитися, чи висуватиме Київський патріархат свого представника на посаду очільника Помісної церкви, кого саме та якою бачить процедуру обрання предстоятеля.

 

Згідно з повідомленням, кілька днів тому стало відомо про протиріччя між Києвом і Константинополем. Київський патріархат прагнув, аби за предстоятеля голосували відкрито на спільному зібранні вірян, священиків та єпископів. Натомість у Вселенському патріархаті виступали за таємне голосування за участю церковних ієрархів.

 

Як повідомлялося, 5 грудня президент Петро Порошенко заявив, що Об'єднавчий Собор зі створення Автокефальної Помісної Православної Церкви в Україні відбудеться 15 грудня в соборі святої Софії у Києві.  

 

6 грудня речник УПЦ КП Євстратій Зоря повідомив, що Священний синод Української православної церкви Київського патріархату повідомив, що на 13 грудня скликає Архієрейський собор, на якому планують ухвалити рішення щодо Об'єднавчого собору 15 грудня. 

 

Нагадаємо, 11 жовтня Синод Вселенського Патріархату підтримав продовження надання автокефалії України.

 

Також Патріарх Філарет повідомив, що найближчим часом скличе Об'єднавчий Собор, за результатами якого Вселенський Патріарх прийме рішення про надання Томосу про автокефалію.

 

11 жовтня Синод Вселенського патріархату зняв анафему з патріарха Української православної церкви Київського патріархату Філарета та предстоятеля Української православної автокефальної церкви Макарія, а також – визнав незаконною анексію Київської Митрополії Російською Церквою в 1686 році. 

схожі новини