Новини 2018-12-13 15:53

В УПЦ КП назвали точну дату, коли глава української православної церкви отримає Томос

Зоря також наголосив, що УПЦ КП представить свого кандидата на главенство у помісній церкві вже на соборі.

Вселенський патріарх вручить Томос про автокефалію майбутньому голові помісної православної церкви в Україні 6 січня 2019 року в Константинополі. Про це повідомив речник УПЦ Київського патріархату архієпископ Євстратій Зоря.

 

 

"Томос Вселенського патріарха має бути вручений предстоятелю 6 січня", – наголосив він.

 

За його словами, 6 січня у Константинополі "має бути звершена божественна літургія, співслужіння Вселенського патріарха та предстоятеля (помісної церкви), і після цього йому буде вручено Томос".

 

Водночас архієпископ зазначив, що ієрархи УПЦ КП прийдуть на собор 15 грудня. Кожен візьме з собою двох осіб: одного клірика та одного монаха чи мирянина.

 

Крім того, Зоря наголосив, що УПЦ КП представить свого кандидата на главенство у помісній церкві вже на соборі.

 

"У нас є єдина пропозиція щодо кандидатури, яку запропонують собору, –  повідомив він.

 

Речник УПЦ КП додав, що голосування на соборі буде таємним.

 

Крім того, він підкреслив, що комісія представників православних церков України, яка веде підготовку до Об'єднавчого собору, розглянула проект статуту майбутньої помісної церкви.

 

"Ми пройшли по проекту статуту, який був запропонований від синоду Вселенського патріархату. Дискутували, певні речі збережені, певні речі змінені, дещо відкинуте", – резюмував речник УПЦ КП.

 

Як повідомлялося, 5 грудня президент Петро Порошенко заявив, що Об'єднавчий Собор зі створення Автокефальної Помісної Православної Церкви в Україні відбудеться 15 грудня в соборі святої Софії у Києві.  

 

6 грудня речник УПЦ КП Євстратій Зоря повідомив, що Священний синод Української православної церкви Київського патріархату повідомив, що на 13 грудня скликає Архієрейський собор, на якому планують ухвалити рішення щодо Об'єднавчого собору 15 грудня. 

 

Нагадаємо, 11 жовтня Синод Вселенського Патріархату підтримав продовження надання автокефалії України.

 

Також Патріарх Філарет повідомив, що найближчим часом скличе Об'єднавчий Собор, за результатами якого Вселенський Патріарх прийме рішення про надання Томосу про автокефалію.

 

11 жовтня Синод Вселенського патріархату зняв анафему з патріарха Української православної церкви Київського патріархату Філарета та предстоятеля Української православної автокефальної церкви Макарія, а також – визнав незаконною анексію Київської Митрополії Російською Церквою в 1686 році. 

схожі новини