Новини 2018-12-13 17:43

В Україні на 15 років засудили громадянина РФ, що готував диверсантів "ДНР"

Засуджений упродовж 2014-2017 років займався терористичною діяльністю на території України.

У четвер, 13 грудня, колегія суддів Жовтневого районного суду м. Маріуполя заочно призначила покарання у вигляді 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна громадянину РФ, який співпрацював з терористичною організацією «ДНР». Про це повідомляється на сайті прокуратури Донецької області.

 

Зокрема, у ході судового розгляду було встановлено, що у період з травня 2014 по лютий 2017 року уродженець Донецької області, громадянин Російської Федерації, маючи вищу військову освіту, досвід проходження служби в прикордонних військах Російської Федерації та податковій поліції Російської Федерації на посаді головного спеціаліста з розробки та проведення оперативних і бойових заходів, брав участь у терористичній організації «ДНР».

 

При цьому, у 2014 році обвинувачений виступав куратором однієї з терористичних груп "ДНР", що діяли на території м. Маріуполя Донецької області, передаючи завдання щодо проведення розвідувально-диверсійної діяльності на території міста та надалі здійснював передачу отриманої інформації керівництву «батальйона «Восток» терористичної організації «ДНР».

 

Також росіянин керував групою громадян України, яких навчали диверсійно-розвідувальній роботі в умовах міста на території Кадамівського полігону ЗС РФ у Ростовській області, та надав їм для спілкування на цивільних частотах 10 радіостанцій, що дало змогу останнім, за його вказівками, здійснювати розвідку та диверсійно-терористичні заходи на території Маріуполя. Після затримання частини терористів діяльність вказаних груп припинена співробітниками Управління СБ України в Донецькій області.

 

Крім того, обвинувачений брав участь у збройному опорі українським захисникам під час захоплення терористами стратегічно важливого об’єкту - кургану «Савур-Могила», а також обіймав посаду начальника одного з департаментів «Совета безопасности ДНР» та радника з питань керівництва так званими «внутренними войсками МВД ДНР».

 

Суд, розглянувши кримінальне провадження за ч. 1 ст. 258-3 (участь у створенні терористичної групи чи терористичної організації) КК України та визнавши доводи публічного обвинувачення цілком виваженими та обґрунтованими, призначив громадянину РФ заочне покарання у вигляді 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

 

Нагадаємо, у Терноплі інформатора так званих "Луганської народної республіки" і "Донецької народної республіки" засудили до чотирьох з половиною років позбавлення волі. 

схожі новини