Новини 2018-12-13 20:00

Суд оголосив вирок священнику УПЦ МП за перешкоджання ЗСУ в 2014 році

Марецький протягом місяця може оскаржити вирок.

Новоайдарський районний суд Луганської області оголосив вирок протоієрею Української православної церкви Московського патріархату Володимиру Марецькому через перешкоджання українським військовим в окупованій Луганщині в 2014 році, його засудили до шести років позбавлення волі.  Відповідний вирок виніс наприкінці листопада.

 

Як зазначається, Марецький у 2014 році "у зв'язку з незгодою з офіційною позицією керівництва держави щодо врегулювання конфлікту на Донбасі" вирішив перешкоджати Збройним силам України. Зокрема, він організував та залучив місцевих до блокування руху колони військових.

 

Згідно з повідомленням, пізніше він заблокував дорогу дерев'яною колодою та мішками, розмістив біля дороги палатку з цілодобовим чергуванням, виказував невдоволення перебуванням ЗСУ в його селі та закликав військових покинути свої позиції, мотивуючи це тим, що місцеве населення не потребує їхньої допомоги.

 

Суд допитав сімох свідків: місцевих мешканців та військових, які служили у 2014 році у селі Райгородка.

 

"Здійснюючи вказані дії, Марецький розумів їх суспільну небезпечність, усвідомлював можливість настання суспільно-небезпечних наслідків від вказаних дій та бажав їх настання, тобто діяв з прямим умислом", – визначив суд.

 

Тюремний строк священнику почнуть обчислювати після того, як затримають його, якщо це вдасться зробити.

 

У Марецкого є місяць, щоб оскаржити вирок. Через 30 днів рішення набере чинності, якщо апеляція не буде подана.

 

Як повідомлялося, 5 грудня Служби безпеки України спільно з Національною поліцією виявили ознаки функціонування організованої мережі розповсюдження матеріалів, що розпалюють релігійну ворожнечу після обшуків у священнослужителів УПЦ МП.

 

Нагадаємо, у Житомирській області в понеділок, 3 грудня, правоохоронці провели вісім обшуків у священнослужителів Української православної церкви Московського патріархату у рамках кримінального провадження про розпалювання міжконфесійної ворожнечі.

 

30 листопада Служба безпеки України прийшла з обшуками за місцем проживання предстоятеля Києво-Печерської лаври, митрополита Української православної церкви Московського патріархату Павла в рамках провадження про розпалювання міжконфесійної ворожнечі.