Новини 2018-12-14 10:33

Глава РПЦ поскаржився Папі Римському через "тиск" на УПЦ МП в Україні

Патріарх Кіріл також обурився, що запрошення на собор від Вселенського патріарха архієреї "отримували з рук держчиновників".

Глава Російської православної церкви Кіріл поскаржився Папі Римському Франциску, очільникам міжнародних організацій, релігійним та державним діячам, що Україна нібито "тисне" на Українську православну церкву Московського патріархату. Про це повідомляє відділ зовнішніх церковних зв'язків РПЦ

 

Московський патріарх також надіслав послання предстоятелям помісних православних церков, главі Англіканської спільноти Архієпископу Кентерберійському Джастіну Уелбі, генсекретарю Всесвітньої ради церков Олаву Фюксе Твейту. Також послання Кіріл відправив до генсекретаря ООН Антоніу Гутерріша, генсекретаря ОБСЄ Томаса Гремінгена, а також президента Франції Еммануеля Макрона й канцлера ФРН Ангели Меркель як главам держав, які входять у "нормандську четвірку".

 

Зокрема, патріарх Кіріл заявив їм про нібито порушення прав і свобод ієрархів, духовенства і віруючих Української православної церкви Московського патріархату.

 

"Останнім часом втручання керівників світської української держави в церковні справи набуло характеру грубого тиску на єпископат і кліриків Української православної церкви (МП – Ред.), Що дозволяє говорити про початок повномасштабних гонінь", – наголосив він.

 

Водночас голова РПЦ заявив, що єпископат в Україні намагаються"примусити" до участі в Об'єднавчому соборі, на якому УПЦ МП "має бути замінена на якусь нову релігійну організацію, створювану президентом України Петром Порошенко спільно з патріархом константинопольським Варфоломієм", хоча у неї "13 тисяч парафій, понад 200 монастирів і мільйони вірян".

 

Крім того, патріарх Кіріл обурився, що запрошення на собор від Вселенського патріарха архієреї "отримували з рук державних чиновників" – і припустив нові "порушення прав".

 

За його твердженням, "факти дискримінації Української церкви (МП) дають привід побоюватися ще більшого обмеження прав і законних інтересів православних вірян, примноження їхніх страждань за вірність канонічному православ'ю".

 

Як повідомлялося, 5 грудня президент Петро Порошенко заявив, що Об'єднавчий Собор зі створення Автокефальної Помісної Православної Церкви в Україні відбудеться 15 грудня в соборі святої Софії у Києві.  

 

6 грудня речник УПЦ КП Євстратій Зоря повідомив, що Священний синод Української православної церкви Київського патріархату повідомив, що на 13 грудня скликає Архієрейський собор, на якому планують ухвалити рішення щодо Об'єднавчого собору 15 грудня. 

 

Як повідомлялося, Вселенський патріарх вручить Томос про автокефалію майбутньому голові помісної православної церкви в Україні 6 січня 2019 року в Константинополі. 

 

Нагадаємо, 11 жовтня Синод Вселенського Патріархату підтримав продовження надання автокефалії України.

 

Також Патріарх Філарет повідомив, що найближчим часом скличе Об'єднавчий Собор, за результатами якого Вселенський Патріарх прийме рішення про надання Томосу про автокефалію.

 

11 жовтня Синод Вселенського патріархату зняв анафему з патріарха Української православної церкви Київського патріархату Філарета та предстоятеля Української православної автокефальної церкви Макарія, а також – визнав незаконною анексію Київської Митрополії Російською Церквою в 1686 році.