Новини 2018-12-14 14:16

У незаконно засудженого в РФ українського журналіста Сущенка виникли проблеми з тиском

Лікарі рекомендують ув'язненому пройти комплексне обстеження за межами колонії.

Незаконно засудженому в РФ журналісту інформаційного агентства "Укрінформ" Роману Сущенку лікарі колонії в селі Утробіно поставили діагноз "артеріальна гіпертензія" та дали рекомендації на обстеження в іншому місті. Про це він розповів під час телефонної розмови з родиною у п'ятницю, повідомила Укрінформу донька журналіста Юлія Сущенко.

 

"Лікарі колонії поставили батькові попередній діагноз "артеріальна гіпертензія", йому радять пройти додаткове обстеження. Однак через те, що у в'язниці в Утробіно немає необхідного обладнання, батька потрібно везти в інше місто і класти на стаціонар на тиждень. Імовірно, це вже буде після Нового року", - сказала Юлія Сущенко.

 

За її словами, Сущенку досі не видали ковдру, яку він придбав ще місяць тому в місцевому магазині. Що стосується окропу - його українцю приносять раз на день і, не давши випити, Сущенка одразу відправляють на прогулянку на вулицю.

 

"Батько змушений завертати окріп в одяг, щоб хоч якось зберегти тепло, оскільки розеток у його камері немає, а в приміщенні дуже холодно, він ходить там у верхньому одязі", - наголосила донька журналіста.

 

Крім того, залишається невирішеним питання з дозволом щодо відвідування Сущенка його представником в ЄСПЧ Марком Фейгіним.

 

Нагадаємо, 4 червня у Москві суд оголосив вирок незаконно затриманому в Росії українському журналісту Роману Сущенку - він отримав 12 років позбавлення волі у колонії суворого режиму.  12 вересня Верховний суд Росії визнав законним рішення Московського міського суду про 12 років ув'язнення для Сущенка. Своєю чергою, журналіст заявив, що розраховує на обмін та пообіцяв родині що обов’язково повернеться.