Новини 2018-12-14 14:52

Глава ДПСУ заявив, що правоохоронці відкрили перше провадження через незаконний перетин кордону

Затриманому загрожує до трьох років позбавлення волі.

Служба безпеки України в Одеській області розпочала досудове розслідування у кримінальному провадженні через незаконний перетин державного кордону України громадянином Молдови. Про це повідомив голова Державної прикордонної служби Петро Цигикал.

 

Він наголосив, що це перше кримінальне провадження за відповідне правопорушення.

 

"Крига зрушила з місця: маємо перше кримінальне провадження щодо незаконного перетинання кордону! 11 грудня прикордонники Білгород-Дністровського загону Південного регіонального управління затримали порушника державного кордону – 32-річного громадянина Молдови", – йдеться в повідомленні.

 

Цигикал заявив, що чоловік намагався потрапити в Україну, оминаючи пункти пропуску, оскільки раніше українські прикордонники заборонили йому в`їзд в Україну терміном на 10 років.

 

"Наразі за повідомленням співробітників Держприкордонслужби слідчим відділом Управління СБУ в Одеській області розпочато досудове розслідування у кримінальному провадженні за ознаками вчинення злочину, передбаченого ст. 332-2 КК України "Незаконне перетинання державного кордону України", – повідомив він.

 

За його словами, порушника передали СБУ для проведення подальших слідчих дій, його може очікувати покарання у виді позбавлення волі на строк до трьох років.

 

"Це перше, але не останнє кримінальне провадження за незаконне перетинання кордону. Упевнений, що після напрацювання слідчої та судової практики кількість таких кримінальних проваджень значно збільшиться. Криміналізація цього діяння в умовах російської агресії проти України дала ефективний юридичний механізм протистояння цьому небезпечному суспільному явищу", – резюмував очільник ДПСУ.

 

Нагадаємо, 7 листопада президент Петро Порошенко підписав законопроект №7017 про кримінальну відповідальність за незаконне перетинання державного кордону в деяких випадках. 

схожі новини