Новини 2018-12-14 18:35

Юнкер звинуватив Орбанa у створенні фейкових новин

Президент Єврокомісії назвав угорського прем'єра фейкотворцем.

Президент Європейської комісії Жан-Клод Юнкер розповів про важливість боротьби з дезінформацією, навівши як приклад заяви прем'єр-міністра Угорщини Віктора Орбана. Про це повідомляє бельгійське видання La Libre.

 

Зазначається, що дана заява прозвучала під час прес-конференції за підсумками Європейської ради.

 

За його словами, частина фальшивих новин новин створюється всередині ЄС.

 

"Деякі прем’єри, які сидять серед Європейської Ради, самі створюють фейкові новини", - зауважив він.

 

 "Коли Орбан каже що я відповідальний і винний у Brexit – це фейк ньюз. Коли він каже, що мігранти відповідальні за Brexit – це теж фейк ньюз...Не треба покладати всю відповідальність на інших, варто спершу подивитися у своєму колі, хто з нас є фейкотворцем", - наголосив очільник Єврокомісії.

 

Також Юнкер розкритикував позицію держав-членів, які неодноразово виступали посилення зовнішніх кордонів ЄС, але тепер проти реалізації пропозицій від Комісії з цього приводу.

 

Як повідомлялося, 12 вересня Європарламент схвалив штрафну процедуру щодо Угорщини. Санкції проти Будапешта підтримала необхідна більшість у дві третини від загальної кількості депутатів. Своєю чергою, глава МЗС Угорщини Петер Сіярто заявив, що рішення Європарламенту про початок санкційної процедури є "помстою" європейських політиків за угорську міграційну політику.

схожі новини