Новини 13:02

У Раді ініціювали підготовку законопроектів щодо врегулювання питань про назви церков в Україні

Зокрема, одни із законопроектів має врегулювати питання переходу громад до православної церкви України.

Верховна Рада на цьому тижні має ухвалити два законопроекти, які врегулюють питання щодо назв церков в Україні та переходу громад до православної церкви України. Про це в понеділок, 17 грудня, заявив заступник голови фракції "Блоку Петра Порошенка" Олексій Гончаренко на погоджувальній раді.

 

"Від імені фракції Партії "Блок Петра Порошенка" звертаюся до лідерів фракцій, голів комітетів та усіх колег разом терміново підготувати два проекти законів: один по назвах церков в Україні, який буде передбачати, що церква буде називатися згідно центру свого походження, і Українська Православна Церква є одна – Православна Церква України", – наголосив він.

 

За його словами, другий законопроект має врегулювати питання переходу громад до православної церкви України.

 

"Цей законопроект має включати питання захисту майна, щоб жодного хаосу та зазіхань не відбувалось. В цьому питанні своє слово має сказати Верховна Рада і терміново ухвалити відповідні законопроекти. Закликаю створити робочу групу, яка упродовж доби зможе це зробити і на цьому тижні ми могли це розглянути", – заявив Гончаренко.

 

Нагадаємо, 15 грудня відбувся Об'єднавчий Собор, на якому предстоятелем Об'єднаної української церкви обрали митрополита Епіфанія. Собор тривав 10 годин.  через тиск Росії в Об'єднавчому соборі взяли участь не всі ієрархи УПЦ МП.

 

Речник УПЦ КП Євстратій (Зоря) ввечері 15 грудня повідомив, що офіційна назва нової помісної церкви в Україні згідно Статуту - Православна Церква України, а титул Предстоятеля: Блаженнійший Епіфаній, Митрополит Київський і всієї України. 

схожі новини