Новини 2018-12-17 17:00

СБУ перевірить держслужбовців на зв’язки з РФ

Зокрема, Порошенко поставив в пріоритет посадовців у правоохоронних та слідчих органах.

Президент Петро Порошенко доручив Службі безпеки України перевірити державних службовців щодо наявності родичів з російським громадянством. Про це він заявив під час прес-конференції.

 

Зокрема, Порошенко поставив в пріоритет посадовців у правоохоронних та слідчих органах.

 

"У нас є велика кількість державних службовців в тому числі і в правоохоронних органах, які мають родичів в Криму. Я звернувся до голови СБУ (Василя) Грицака для того, щоб контррозвідка зробила перевірку відомостей цих державних службовців, поставивши в пріоритет правоохоронних та слідчих органах. Як тільки перевірка буде завершена я буду мати підстави звернутись до будь-кого щодо притягнення до відповідальності або звільнення – за мною не забереться", - повідомив Порошенко.

 

Як повідомлялося, 11 грудня контррозвідка Служби безпеки України повідомила, що в дружини та дочки першого заступника голови Служби зовнішньої розвідки Сергія Семочка є громадянство РФ.

 

Нагадаємо, 1 жовтня стало відомо, що перший заступник керівника Служби зовнішньої розвідки та екс-керівник економічної контррозвідки Служб безпеки України Сергій Семочко причетний до припинення закупівлі життєво важливих ліків для діалізу, унаслідок чого померло близько 200 осіб.

 

У розслідуванні йдеться, що Семочко, під час роботи в контррозвідці, був причетний до того, що держава не могла закупити для аптек ліки для діалізу. Зокрема, як зазначається, закупівлі препаратів були припинені через відмову постачальників платити відкати. Крім того, повідомлялося, що родичі Семочко володіють російським громадянством і бізнесом в окупованому Криму.

 

3 жовтня стало відомо, що Національне антикорупційне бюро України відкрило кримінальне провадження стосовно першого заступника голови Служби зовнішньої розвідки Сергія Семочка.

 

16 жовтня Служба безпеки України у межах розпочатого за заявою журналіста Дениса Бігуса кримінального провадження за ч. 1 ст. 111 Кримінального кодексу України почала перевірку інформації щодо колишнього співробітника СБ України Сергія Семочка.

 

17 жовтня голова СЗР Єгор Божок повідомив, що в Службі зовнішньої розвідки України проводиться внутрішнє розслідування щодо першого заступника голови СЗР Сергія Семочка.

схожі новини