Новини 10:54

У Росії наказали застосовувати силові групи для "захисту" представників РПЦ в Україні

Зокрема, під керівництвом представників ФСБ Росії при кожній єпархії РПЦ в Україні були сформовані "відділи правового забезпечення майнових прав".

Представники Російської православної церкви в Україні отримали вказівку від Федеральної служби безпеки РФ застосувати так звані "мобільні силові групи", щоб запобігти переходу мирян і священнослужителів Московського патріархату в Україні до православної церкви України. Про це 17 грудня повідомляє прес-центру Синодального управління військового духовенства православної церкви України.

 

"До Синодального управління військового духовенства Православної Церкви України надійшло декілька звернень від військових священиків (капеланів), які перебувають на посадах в різних регіонах України про те, що представники РПЦ в Україні через уповноважених за роботу з ФСБ РФ отримали вказівку застосовувати раніше сформовані мобільні силові групи, основним завданням яких є ліквідувати бажання добровільної зміни конфесійної приналежності мирян та священнослужителів Московського Патріархату в Україні на Православну Церкву України", – йдеться в повідомленні.

 

Зокрема, як зазначається, під керівництвом представників ФСБ Росії при кожній єпархії РПЦ в Україні були сформовані "відділи правового забезпечення майнових прав", які складаються з фахівця в галузі права та декількох чоловіків спортивної статури.

 

"Сутність плану РПЦ в Україні на тепер полягає в тому, що як тільки громада певного селища приймає рішення відійти від Московського Патріархату в Україні і приєднатись до православної церкви України на чолі з Блаженнійшим митрополитом Київським і всієї України Епіфанієм, то до відповідного населеного пункту виїжджає група "забезпечення майнових прав, яка має "опікуватись" питаннями фізичного контролю над храмом. Фактично формується надзвичайно небезпечна кон'юнктура, коли РПЦ в Україні бажає зробити з вірян та священиків своїх кріпаків". – наголошується в повідомленні.

 

Крім того, у СУВД висловили сподівання, що РПЦ в Україні відмовиться від планів силового тиску та захоплення храмів громад, які прийняли рішення приєднатись до православної церкви України.

 

Нагадаємо, 15 грудня відбувся Об'єднавчий Собор, на якому предстоятелем Об'єднаної української церкви обрали митрополита Епіфанія. Собор тривав 10 годин.  Через тиск Росії в Об'єднавчому соборі взяли участь не всі ієрархи УПЦ МП.

 

Вселенський Патріархат офіційно запросив митрополита Епіфанія отримати Томос 6 січня.

 

Речник УПЦ КП Євтратій (Зоря) ввечері 15 грудня повідомив, що офіційна назва нової помісної церкви в Україні згідно Статуту - Православна Церква України, а титул Предстоятеля: Блаженнійший Епіфаній, Митрополит Київський і всієї України. 

схожі новини