Новини 12:08

У НБУ прокоментували нову програму кредитування для України

Зокрема, нова програма фокусується на продовженні тих реформ, реалізація яких забезпечувала макроекономічну та фінансову стабільність.

Голова Національного банку Яків Смолій заявив, що схвалення Радою директорів Міжнародного валютного фонду нової програми співпраці з Україною на умовах stand-by аrrangement (SBA) є важливим сигналом для українців та для міжнародних інвесторів, що реформи в Україні тривають. Про це в середу, 19 грудня, повідомляє прес-служба НБУ.

 

"Підтримка України Міжнародним валютним фондом є вкрай важливим сигналом як для українців, так і для міжнародних інвесторів – особливо в умовах розгортання нового політичного циклу – що реформи в Україні тривають. Зокрема – у фінансовому секторі", – підкреслив Смолій.

 

Як зазначається, затверджена програма фокусується на продовженні тих реформ, реалізація яких забезпечувала макроекономічну та фінансову стабільність в країні впродовж останніх років. А саме – режиму таргетування інфляції і гнучкого курсоутворення гривні, які стали дієвим інструментом зниження інфляції в Україні з понад 60% у квітні 2015 року до поточних 10% і 5% в середньостроковій перспективі.

 

"Уперше в історії України виконання цілі з інфляції, яку встановив Національний банк, стало і одним з цільових показників програми МВФ. Це підтверджує, що низька і стабільна інфляція є необхідною передумовою стійкого економічного зростання, а режим інфляційного таргетування – найефективніший шлях до неї. Спільні цілі у цій площині означають, що МВФ вірить у спроможність Національного банку знизити інфляцію до 5% і утримувати її на такому рівні впродовж тривалого періоду", – наголосив Смолій.

 

Крім того, у НБУ заявили, що інший фокус нової програми – зміцнення фінансового сектору та подальше відновлення банківського кредитування.

 

"Водночас нова програма співпраці України та МВФ – це й "подушка безпеки", яка допоможе підтримати макрофінансову стабільність у країні в умовах суттєвих платежів за зовнішнім боргом обсягом близько 6 млрд дол. США, які очікують на нашу державу впродовж наступного року", – зауважив голова Національного банку.

 

Нагадаємо, Рада директорів Міжнародного валютного фонду (МВФ) ухвалила програму допомоги stand-by для України на 14 місяців на загальну суму $3,9 млрд, а також вирішила найближчим часом виділити у рамках цієї програми перший транш на $1,4 млрд. 

схожі новини