Новини 19:40

Суд звільнив з-під варти одного з підозрюваних у справі Бабченка

Суд призначив Стельмашенку покарання у вигляді п'яти років позбавлення волі з випробувальним терміном у три роки.

Шевченківський районний суд Києва звільнив з-під варти Тараса Стельмашенка, підозрюваного в причетності до організації замаху на вбивство російського журналіста Аркадія Бабченка. Відповідне рішення суд ухвалив у середу, 19 грудня.

 

Як зазначається, Головна військова прокуратура під час засідання зняла зі Стельмашенка обвинувачення у підготовці теракту.

 

Водночас він визнав провину у незаконному зберіганні зброї. У зв'язку з цим суд призначив Стельмашенку покарання у вигляді п'яти років позбавлення волі з випробувальним терміном у три роки.

 

Прокурор Роман Циб не захотів коментувати зміну позиції обвинувачення.

 

Крім того, 20 грудня Шевченківський районний суд Києва проведе підготовче засідання у справі В'ячеслава Пивоварника. Він і досі перебуває у розшуку, однак СБУ заочно звинуватила його в державній зраді, організації готування до теракту, фінансуванні тероризму та незаконному обігу зброї.

 

Нагадаємо, 7 серпня в Києві Шевченківський райсуд продовжив запобіжний захід у вигляді арешту Тарасу Стельмашенку, якого підозрюють у причетності до організації замаху на вбивство російського журналіста Аркадія Бабченка.  За даними СБУ, він спілкувався безпосередньо з підозрюваним в організації замахну на вбивство Борисом Германом і відповідала за діяльність групи спеціальних бійців з трьох осіб, які мали приїхати в Україну з Ростова-на-Дону (РФ) для здійснення терактів.

 

Увечері 30 травня стало відомо, що вбивство російського журналіста Аркадія Бабченка, яке нібито сталося увечері 29 травня у Києві, інсценували Служба безпеки України та сам Бабченко. Організатор замаху затриманий. Голова СБУ Василь Грицак повідомив, що замовник  планував усунути 30 осіб на території України.

 

Голова СБУ Василь Грицак повідомив, що виконавець "вбивства" російського опозиційного журналіста Аркадія Бабченка мав нелегально придбати зброю для закладення "баз" в центральній частині України.