Новини 09:30

В Україні ще одна область заборонила російськомовний культурний продукт

Відповідне рішення було прийнято з метою захисту українського інформаційного простору від гібридних впливів РФ.

У Волинській області обласна рада ухвалила рішення про встановлення мораторію на публічне використання російськомовного культурного продукту до моменту повного припинення окупації території України. Про це 20 грудня повідомляє місцеве видання "Волинь online".

 

Як зазначається, депутати рекомендували органам місцевого самоврядування області ухвалити аналогічні рішення.

 

Так, рішення було прийнято з метою уникнення ескалації напруги в суспільстві та недопущення розпалювання міжнаціональної ворожнечі, а також – задля захисту українського інформаційного простору від гібридних впливів РФ та "подолання наслідків тривалої мовної русифікації".

 

Крім того, голові Волинської ОДА Олександру Савченку доручили вжити заходів щодо створення робочої групи з метою проведення систематичної роз’яснювальної роботи для фізичних і юридичних осіб щодо мораторію.

 

Нагадаємо, 6 листопада Тернопільська обласна рада встановила мораторій на публічне використання російськомовного культурного продукту в будь-яких формах на території області. 

 

Як повідомлялося, Львівська обласна рада 18 вересня та  Житомирська облрада  26 жовтня ввели на території своїх областей тимчасову заборону (мораторій) на публічне використанняросійськомовного  культурного продукту. 

 

22 жовтня голова Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики Вікторія Сюмар заявила, що у проект Закону про мову будуть внесені внесені поправки щодо перехідного періоду або впровадження квот на період переходу друкованих ЗМІ на українську мову.

 

З 13 жовтня 2017 року в Україні набув чинності закон про мовні квоти на телебаченні.

схожі новини