Новини 16:39

МЗС виступає за реальну енергетичну незалежність від Росії – Клімкін

Глава МЗС відреагував на інформацію про укладання НАЕК "Енергоатом" угоди на поставки атомного палива з російським ВАТ "ТВЕЛ" до 2025 року.

Міністерство закордонних справ України виступає за реальну енергетичну незалежність від Росії та за переорієнтацію на співпрацю з постачальниками атомного палива з демократичних країн. Про це в п'ятницю, 21 грудня, повідомив глава відомства Павло Клімкін.

 

"МЗС завжди було і залишається поборником реальної енергетичної незалежності від РФ та переорієнтації на співпрацю з постачальниками атомного палива з демократичних країн", – наголосив він.

 

Зокрема, Клімкін відреагував на інформацію про укладання українським НАЕК "Енергоатом" угоди на поставки атомного палива з російським ВАТ "ТВЕЛ" до 2025 року.

 

"Вважаю, що ті, хто причетний до ухвалення рішення, яке дозволяє Росії зберегти ключові позиції у стратегічній для України галузі атомної енергетики, "заборгували" як мінімум вичерпне пояснення українському суспільству та нашим іноземним партнерам", – підкреслив він.

 

Водночас глава МЗС пояснив, що ухвалення відповідних рішень має бути питанням спільної компетенції Кабміну та РНБО.

 

"Ми можемо успішно просувати санкції відносно РФ та її посібників на всіх можливих майданчиках та рівнях, але одне таке рішення, ще й у такий непрозорий спосіб, здатне звести нанівець усю проведену роботу", – додав він.

 

Зазначимо,раніше ЗМІ повідомили, що НАЕК "Енергоатом" уклав таємну угоду з російським ВАТ "ТВЕЛ", що може мати негативні наслідки для енергетичної безпеки України.

 

Своєю чергою, у Енергоатомі зауважили, що про додаткову угоду з ВАТ "ТВЕЛ", яка була укладена компанією у вересні 2018 року, було поінформовано українську владу, усіх представників американського уряду та енергетичної галузі США.  Водночас у НАЕК заявили, що приводом для підписання додаткової угоди стало розширення поставок на українські АЕС ядерного палива виробництва Westinghouse, а відтак  умови документу передбачають скорочення обсягів поставок російського палива. У компанії також підкреслили, що угода з російським постачальником передбачає обмеження 2025 роком, а не розширення, строків поставок російського палива та покращення цінових умов для "НАЕК "Енергоатом".

 

Нагадаємо, 9 січня детективи Національного антикорупційного бюро України відкрили екс-нардепу Миколі Мартиненку та його захисникам доступ до матеріалів кримінального провадження за фактами заволодіння коштами ДП «Східний гірничо-збагачувальний комбінат» та ДП «НАЕК «Енергоатом». 

 

Як повідомлялося, 25 жовтня 2017 року колишньому голові комітету Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу Миколі Мартиненку оголосили підозру в заволодінні майном державного підприємства "Енергоатом". 

 

Додамо, 20 квітня 2017 року НАБУ затримало екс-нардепа Мартиненка у справі отримання відкатів за контрактами Енергоатому на свою панамську компанію з рахунками в Швейцарії. 

 

28 грудня 2015 року НАБУ відкрило два кримінальні провадження проти Мартиненка. Перша стосується отримання хабарів на суму 30 мільйонів франків при закупівлі НАЕК "Енергоатом" обладнання у чеського акціонерного товариства "Skoda JS". Друга справа стосується фактів системних порушень під час закупівлі уранового концентрату для потреб ядерної галузі.

 

14 серпня 2017 року Солом'янський районний суд Києва відмовився задовольняти клопотання колишнього народного депутата Миколи Мартиненка про ослаблення запобіжного заходу для поїздки за кордон.

схожі новини