Новини 2018-12-25 12:12

Варфоломій відповів на звинувачення РФ щодо "хабара" за автокефалію

Вселенський патріарх повідомив, що отримав від Порошенка "багато цукерок і солодощів".

Вселенський патріарх Варфоломій відповів на звинувачення РФ щодо нібито отримання "хабара" за надання автокефалії Православній Церкві України, зазначивши, що отримав "багато цукерок" із заводу президента Петро Порошенка. Про це він повідомив під час зустрічі із дітьми, передає грецьке видання Orthodoxia.Info.

 

"Хоча Російська церква звинувачує мене в тому, що я взяв гроші за надання цієї автокефалії, насправді я отримав не гроші, а багато цукерок і солодощів з заводу Порошенка", – повідомив Варфоломій.

 

За його словами, Порошенко "від великої радості" відправив у Вселенський Патріархат пакунки цукерок зі своєю фабрики.

 

Зазначається, що проросійські ЗМІ неодноразово розповсюджували інформацію про те, що президент Петро Порошенко нібито дав хабара патріарху Варфоломію за надання українській православній церкві автокефалії.

 

Нагадаємо, 15 грудня відбувся Об'єднавчий Собор, на якому предстоятелем Об'єднаної української церкви обрали митрополита Епіфанія. Собор тривав 10 годин. 

 

Речник УПЦ КП Євстратій (Зоря) ввечері 15 грудня повідомив, що офіційна назва нової помісної церкви в Україні згідно Статуту - Православна Церква України, а титул Предстоятеля: Блаженнійший Епіфаній, Митрополит Київський і всієї України. 

 

20 грудня Верховна Рада підтримала за основу та в цілому законопроект про внесення змін до закону "Про свободу совісті та релігійні організації", що передбачає врегулювання питань про назви церков в Україні. Відповідне рішення підтримали 240 нардепів. Своєю чергою, 22 грудня президент Петро Порошенко підписав закон, згідно з яким Українська православна церква Московського патріархату має змінити назву і вказати свою приналежність до Росії. 

схожі новини