Новини 2018-12-26 18:30

У Польщі заявили про можливість скасування норми закону про "бандеризм"

Своєю чергою, Варшава очікує, що Україна скасує мораторій на ексгумаційні роботи.

Конституційний суд Польщі може скасувати норму закону про Інститут національної пам’яті, що передбачає покарання за заперечення злочинів українських націоналістів проти поляків. Про це заявив посол Польщі Ян Пєкло в інтерв’ю "Європейській правді".

 

За його словами, на шляху виконання домовленостей між президентами України і Польщі щодо виходу з кризи виникла пауза через зміни до закону про ІНП.

 

"Ці зміни зараз розглядає Конституційний суд. Сподіваюсь, він ухвалить те рішення, яке дозволить повернутися до виконання цього плану. Певний, що його рішення буде справедливим i таким, що піде на користь усім. У тому числі – й Україні", – наголосив польський посол.

 

Крім того, Пєкло сподівається, що Україна також зробить кроки назустріч, зокрема, скасує мораторій на ексгумаційні роботи.

 

Нагадаємо, польський закон про Інститут національної пам’яті, що передбачає покарання за заперечення злочинів українських націоналістів, а також штрафи і тюремні терміни за публічні заяви про причетність поляків до Голокосту, набрав чинності 1 березня.

 

6 лютого президент Польщі Дуда підписав ухвалені парламентом поправки до закону про Інститут національної пам'яті, який криміналізує вислови про деякі історичні події. У ньому також передбачено кримінальну відповідальність за заперечення злочинів українських націоналістів проти поляків.

 

Положення закону викликали протести в Україні та Ізраїлі, а також стурбованість у США та Франції.