Новини 13:33

СБУ викрила агентурну мережу російської воєнної розвідки та затримала її керівника

Угрупування здійснювало збір та передачу інформації з обмеженим доступом про діяльність підрозділів на території Очаківського гарнізону Миколаївської області.

Контррозвідники Служби безпеки України викрили агентурну мережу російської воєнної розвідки у Миколаївській області та затримали її керівника, якому оголошено підозру за ст. 111 Кримінального кодексу (державна зрада) та обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою терміном на два місяці. Про це 27 грудня повідомив представник Департаменту контррозвідки СБУ Володимир Нестюк.

 

Операція була проведена під процесуальним керівництвом Головної військової прокуратури. 

 

«Зокрема, 20 грудня було затримано її керівника, громадянина України 1961 р.н., капітана першого рангу ЗСУ в запасі, який також має російське громадянство. Було встановлено, що він був завербований кадровим співробітником ГРУ генштабу ЗС РФ у Севастополі та неодноразово виїжджав до анексованого Криму для проведення агентурних зустрічей», - зауважив Нестюк.

 

За даними СБУ, він та його посібники здійснювали збір та передачу інформації з обмеженим доступом про функціонування підрозділів на території Очаківського гарнізону Миколаївської області, а також їхнє залучення до проведення операції Об’єднаних сил на сході України.

 

Представник Департаменту контррозвідки СБУ повідомив, що останнє завдання від російських кураторів полягало у створенні та подальшому керуванні на території Очаківського району підпілля для проведення різного роду заходів з дестабілізації ситуації в регіоні.

 

«За місцем проживання агента було зібрано документальні матеріали скоєння ним злочину – засоби зв’язку з російськими розвідниками, комп’ютерну техніку, електронні накопичувачі інформації, на яких оброблялися зібрані відомості, а також документальні матеріали, у тому числі з обмеженим доступом», - сказав Нестюк. 

 

Як повідомляли, контррозвідники Служби безпеки України  затримали на сході України три агентурно-бойові групи військової розвідки Росії. 

схожі новини