Новини 2018-12-28 17:32

The Economist: Наступного року в Європу можуть поринути мільйони біженців з Африки

Майбутнє Європи нерозривно пов’язане із сипкими пісками савани Сахель.

У 2019 році Європі слід очікувати мільйонів біженців, якщо у низці країн Африки зацарює безлад.  Про це пише The Economist у спільному з "Українським тижнем" проекті "Світ у 2019".

 

«Поширюється джихадизм. Пов’язані з «Аль-Каїдою» угруповання «Боко харам» та «Ісламська держава» мають осередки в Малі, Нігері та Чаді. Назріває загрозливий безлад у Буркіна-Фасо. У Сахелі перебувають військові загони ООН, США, Франції та Німеччини, але вони розпорошені територією регіону, що втричі більший, ніж Західна Європа. Найкривавіша місія ООН не в Конго й не на Близькому Сході, а в Малі, де загинуло понад 170 миротворців. «Ідеальний шторм» назріває під носом у Європи, каже високопоставлений американський військовий, що працює в Сахелі. Якщо цей регіон порине в хаос, Європі слід очікувати мільйонів біженців», – йдеться в матеріалі.

 

За прогнозами видання, 2019-го увага буде прикута до Буркіна-Фасо, де проводитимуться антитерористичні навчання Operation Flintlock, організовані американцями. У них візьме участь понад десяток країн. США відкрили на півночі Нігеру велику базу для безпілотників. Проте Адміністрація Трампа має намір на 50% обмежити діяльність сил спеціальних операцій в Африці.

 

«Натомість Європа може збільшити присутність у регіоні. Та потрібен істотний перегляд підходів, застерігає колишній міністр Великої Британії Тоні Блер, який багато говорить на цю тему. До точки неповернення, можливо, лишилося не більше як три-п’ять років. Майбутнє Європи нерозривно пов’язане із сипкими пісками савани Сахель», – пише.

 

  • Журнал «Український тиждень» дев'ятий рік поспіль разом із британським The Economist видає українською мовою спецпроект «Світ у...», який пропонує аналітику та прогнози на наступний рік у геополітиці, економіці, фінансах, бізнесі, науці та культурі.

схожі новини