Новини 2019-01-03 11:50

Михайло Гончар: 2019 року Росія може вчинити чергову газову кризу

РФ може спробувати використати факти непостачань газу з боку Нафтогазу теплогенеруючим компаніям у різних містах країни кінця минулого року, щоб обґрунтувати своє перекриття транзиту через Україну.

Росія може спробувати провчити Європейську комісію за опір «Північному потоку-2» і вчинити третю газову кризу, звинувативши у зриві транзиту Україну як «країну, в якій панує тотальний хаос та йде громадянська війна». Такий прогноз на сторінках спільного проекту "Українського тижня" та The Economist "Світ у 2019" висловив Михайло Гончар, президент Центру глобалістики «Стратегія XXI».

 

Але, за його словами, передусім США, які реалізують «підступні плани підсадити європейців на дорогий американський газ», зриваючи доступ Європи до «найдешевшого й безальтернативного російського газу».

 

«РФ може спробувати використати факти непостачань газу з боку Нафтогазу теплогенеруючим компаніям у різних містах країни кінця минулого року, щоб обґрунтувати своє перекриття транзиту через Україну. Мовляв, у них там суцільний безлад, відключають газ один одному, крадуть його один в одного. Тому Росії, мовляв, не залишається нічого іншого, як «подбати про європейців», не допустивши призначеного для них крадіжок газу на «території безладу», запропонувати форсувати добудову «Північного потоку-2» та швидко погодити другу нитку «Турецького потоку» на суходолі», - пише Гончар.

 

  • Журнал «Український тиждень» дев'ятий рік поспіль разом із британським The Economist видає українською мовою спецпроект «Світ у...», який пропонує аналітику та прогнози на наступний рік у геополітиці, економіці, фінансах, бізнесі, науці та культурі.

схожі новини