Новини 2019-01-04 13:27

Андрій Клименко: Розвитку туризму в окупованому Криму 2019 року не буде

Член кримського департаменту Фонду «Майдан закордонних справ» нагадав, що незаконне перетинання державного кордону України з метою заподіяння шкоди інтересам держави карається позбавленням волі на строк до трьох років.

Розвитку туризму на окупованому Росією Кримському півострові 2019 року не буде. Тим більше з огляду на нещодавно ухвалену статтю Кримінального кодексу щодо покарання за незаконне перетинання державного кордону України. Такий прогноз на сторінках спільного проекту "Українського тижня" та The Economist "Світ у 2019" висловив Андрій Клименко, член кримського департаменту Фонду «Майдан закордонних справ».

 

Він нагадав, що в недавно прийнятій статті 332-2 Кримінального кодексу «Незаконне перетинання державного кордону України» передбачено: «Перетинання державного кордону України з метою заподіяння шкоди інтересам держави або особою, якій заборонено в’їзд на територію України, або представниками підрозділів збройних сил чи інших силових відомств держави-агресора в будь-який спосіб поза пунктами пропуску через державний кордон України або в пунктах пропуску через державний кордон України без відповідних документів, або за документами, що містять недостовірні відомості, карається позбавленням волі на строк до трьох років».

 

«Порушення, вчинені повторно або групою осіб, караються позбавленням волі на строк від трьох до п’яти років. Хто всі ці люди? У тому числі й ті, хто приїздить до окупованого Криму через Керченський міст, літаками чи поромами з РФ. Можна впевнено прогнозувати, що для сотень тисяч російських туристів, які нині відвідують Крим і водночас не гребують поїздками на курорти ЄС та Туреччини, це стане ефективним стримуючим фактором. Звичайно, якщо Україна просуватиме це попередження», – наголосив Клименко.

 

  • Журнал «Український тиждень» дев'ятий рік поспіль разом із британським The Economist видає українською мовою спецпроект «Світ у...», який пропонує аналітику та прогнози на наступний рік у геополітиці, економіці, фінансах, бізнесі, науці та культурі.

схожі новини