Новини 11:00

The Economist: В енергетиці Росія й Китай наступного року тримаються разом

Поставки російського газу до КНР через трубопровід «Сила Сибіру» обіцяють розпочати вже 2019-го.

З кінця холодної війни експорт російського газу просуває більше стратегічні, ніж економічні інтереси Кремля. Тому потенційна реалізація Газпромом трьох мегапроектів газопроводів 2019 року — до Китаю, Німеччини та до Туреччини — матиме геополітичний вплив на весь світ. Про це пише The Economist у спільному з "Українським тижнем" проекті "Світ у 2019".

 

Видання повідомляє, що поставки газу до КНР через трубопровід «Сила Сибіру» завдовжки 3 тис. км, прокладеного через річку Амур від Чаяндінського та (згодом) Ковіктінського родовищ у Східному Сибіру, обіцяють розпочати вже 2019-го, щоб згодом вийти на потужність 38 млрд м3 на рік.

 

«Збудований усупереч санкціям Заходу, спрямованим проти частини російської нафтогазової галузі, цей газогін має задовольнити попит на вуглеводні КНР, яка нещодавно запровадила 10% тариф на американський скраплений природний газ (СПГ) через торгову війну зі США. В енергетиці, як і в інших питаннях державної політики, Росія й Китай тримаються разом», — ідеться в матеріалі.

 

  • Журнал «Український тиждень» дев'ятий рік поспіль разом із британським The Economist видає українською мовою спецпроект «Світ у...», який пропонує аналітику та прогнози на наступний рік у геополітиці, економіці, фінансах, бізнесі, науці та культурі.

 

схожі новини