Новини 14:26

The Economist: світові видатки на медицину у 2019-му становитимуть $1553 на особу

Прогрес в охороні здоров’я відбуватиметься завдяки робототехніці, штучному інтелекту, нанотехнологіям, стовбуровим клітинам, генним терапіям та навіть старомодним винаходам ліків.

Видатки на медицину у світі у 2019-му збільшаться до $63 на особу, сягнувши $1553. Про це пише The Economist у спільному з "Українським тижнем" проекті "Світ у 2019".

 

«Оскільки світові видатки на медицину 2019-го збільшаться до $63 на особу й до загалом до $1553, країни моніторитимуть витрати. Поліпшення способу життя — найдешевший варіант: збільшення податків на вміст цукру в продуктах та введення законів про заборону куріння. Підвищиться рівень пошуку дешевого медичного персоналу в усьому світі. Фармацевтичні компанії, прибутки яких становитимуть близько $1,3 трлн, запропонують заморозити ціни на ще більшу кількість продукції, проте торговельні бар’єри заважатимуть конкуренції», — йдеться в матеріалі.

 

Видання прогнозує, що найближчі кризові ситуації у фармацевтичній галузі спостерігатимуться в Ірані та Британії. Імпорт медикаментів в Іран майже позбавлений мита, але фінансувати самі поставки буде важко. У Британії відсутність плану щодо Brexit може спричинити накопичення медикаментів на складах. Як би там не було, а Європейське агентство з лікарських засобів у будь-якому випадку переїжджає з Лондона в Амстердам.

 

Також The Economist пише, що прогрес в охороні здоров’я відбуватиметься завдяки робототехніці, штучному інтелекту, нанотехнологіям, стовбуровим клітинам, генним терапіям та навіть старомодним винаходам ліків. Дослідницька компанія EvaluatePharma прогнозує, що завдяки американській податковій реформі 2017 року витрати на дослідження в медицині сягнуть $177 млрд. Дослідження хвороби Альцгеймера дістануть нове дихання, оскільки фокус досліджень переміститься на встановлення біомаркерів захворювання на ранній стадії. 

 

  • Журнал «Український тиждень» дев'ятий рік поспіль разом із британським The Economist видає українською мовою спецпроект «Світ у...», який пропонує аналітику та прогнози на наступний рік у геополітиці, економіці, фінансах, бізнесі, науці та культурі.