Новини 2019-01-07 14:42

Британія з'ясувала всі деталі замаху на Скріпаля, сліди ведуть до Путіна

У Великій Британії було викрито мережу агентів російської розвідки, що стоїть за нападом у Солсбері.

Британці впевнені, що вони з'ясували "все, що варто знати" про замах на колишнього російського розвідника Сєргєя Скріпаля в Солсбері, включаючи сліди, що ведуть прямо до президента Російської Федерації Владіміра Путіна.

 

 

 

За словами джерел видання The Telegraph в уряді, у Великій Британії було викрито мережу агентів російської розвідки, що стоїть за нападом в Солсбері. 

 

"Загроза, що її становило ГРУ, яке вчинило спробу вбивства Скріпаля в березні минулого року, була різко скорочена в результаті контртерористичного розслідування, в ході якого були виявлені агенти, які вчинили напад", - пише видання.

 

Окремі джерела повідомили, що подробиці змови добре відомі, в тому числі ланцюжок керівників, що веде аж до Путіна, який дав зелене світло на використання хімічної зброї на британській землі.

 

"Ми впевнені, що знаємо все, що нам потрібно знати про Солсбері", - сказало джерело, додавши: "ГРУ будуть потрібні десятиліття, щоб повернути собі точку опори в Великобританії".

 

Операції ГРУ частково були розкриті через їхні ж грубі помилки, такі як надання агентам паспортів з послідовними номерами. В результаті Британія і її союзники змогли зібрати і обмінятися інформацією про особи більшості офіцерів ГРУ, які коли-небудь виїжджали за кордон РФ для секретних операцій.

 

Масова висилка шпигунів з російських посольств в Європі і США також зіграла величезну роль у підриві російської розвідувальної мережі за кордоном.

 

Велика Британія вислала 23 російських дипломата, а США - ще 60 у відповідь на отруєння Сєргєя і Юлії Скріпалів.

 

Британські чиновники тепер впевнені, що майже всі 23 дипломата були агентами ГРУ і СВР (служби зовнішньої розвідки) і що цей процес повністю позбавив Росію можливості шпигувати за діями Великої Британії.

 

Як повідомляли, колишній розвідник Росії Сєргєй Скріпаль, якого Кремль отруїв нервово-паралітичною речовиною "Новичок" у Солсбері, підтримав анексію Криму та назвав українців "вівцями, яким потрібен хороший пастух". 

 

Додамо, 5 березня 2018 року у Великій Британії, у графстві Вілтшир, 66-річний громадянин Росії Сєргєй Скріпаль потрапив з важким отруєнням до лікарні. Разом з ним була його донька. Відомо, що Скріпаль є колишнім російськими шпигуном, який був засуджений в Росії за шпигунство на користь Британії. Голова міжнародного комітету палати громад Том Тугендхат заявив, що отруєння колишнього російського шпигуна Сєргєя Скріпаля містить всі ознаки причетності Росії.

 

18 травня  колишнього шпигуна Сєргєя Скріпаля, якого отруїли у британському місті Солсбері, виписали з лікарні. 9 квітня виписали з лікарні його дочку Юлію Скріпаль.