Новини 2019-01-08 10:28

США формують глобальну антиіранську коаліцію - Помпео

Держсекретар США повідомив, що до коаліції увійдуть країни Перської затоки, Ізраїль, європейські та азіатські країни.

Державний секретар Сполучених Штатів Америки Майк Помпео заявив, що майбутні візити до низки країн Близького Сходу є частиною стратегії Вашингтона у формуванні глобальної антиіранської коаліції. Про це йдеться в інтерв'ю телеканалу CNBC.

 

"Одним із елементів цієї поїздки є продовження зусиль зі створення антиіранської коаліції", - зауважив він.

 

Зокрема, він відзначив, що до коаліції увійдуть країни Перської затоки, Ізраїль, європейські та азіатські країни, "які розуміють, що держава, яка є найбільшим в світі спонсором тероризму, має припинити свою діяльність".

 

 

Відповідаючи на питання, чи хоче Вашингтон більш жорсткого підходу до Ірану з боку європейських союзників, Помпео заявив: "Безумовно. Мені б хотілося бачити, що весь світ продовжує підтримку зусиль США і країн Перської затоки, а також Ізраїлю".

 

"Це важлива кампанія, оскільки революційний характер іранського режиму є загрозою для всього світу", - підкреслив держсекретар США.

 

Раніше Помпео повідомив, що Іран повинен припинити запуски балістичних ракет, щоб уникнути ще більшої дипломатичної та економічної ізоляції. 

 

Як повідомлялося, 22 листопада командувач повітряно-космічних сил Корпусу вартових ісламської революції Амір Алі Хаджизаде заявив, що Іран пригрозив США ракетним ударом по військових базах, якщо вони його спровокують. 

 

Нагадаємо, 5 листопада нові санкції США проти Ірану набрали чинності. Зокрема, санкції торкнуться експорту нафти, судноплавства та фінансової сфери. Державний секретар США Майк Помпео повідомив, що Вашингтон тимчасово виводить вісім країн з-під санкцій щодо Ірану. Йдеться про Грецію, Італію, Тайвань, Японію, Туреччину, Китай, Індію та Південну Корею.

схожі новини