Новини 2019-01-08 10:37

Мінкультури спростувало інформацію, що томос відвезуть назад до Стамбула

Документ про автокефалію ПЦУ зберігатимуть у Трапезному храмі Софії Київської.

Міністерство культури спростувало інформацію, що томос про автокефалію Православної церкви України відвезуть до Стамбула для підписів інших членів Синоду Вселенського патріархату. Про це повідомляє ТСН.

 

Зазначається, що томос зберігатимуть у Трапезному храмі Софії Київської. Зокрема, доступ до документа буде вільний щодня з 08:00 до 18:00.

 

Раніше керівник департаменту у справах релігій та національностей Міністерства культури Андрій Юраш заявив, що томос на деякий час повернеться у Стамбул, оскільки його повинні підписати усі члени Синоду Вселенського патріархату. 

 

Як повідомлялося, президент України Петро Порошенко закликав усі помісні православні церкви визнати Православну Церкву України. 

 

Нагадаємо, патріарх Варфоломій вручив томос Епіфанію 6 січня під час урочистого богослужіння у соборі Святого Георгія у Стамбулі. Варфоломій підписав томос щодо надання автокефалії ПЦУ 5 січня. Текст-оригінал томосу про автокефалію доставили до Вселенського патріарха 4 січня.

 

15 грудня відбувся Об'єднавчий Собор, на якому предстоятелем Об'єднаної української церкви обрали митрополита Епіфанія. Собор тривав 10 годин.  через тиск Росії в Об'єднавчому соборі взяли участь не всі ієрархи УПЦ МП.

 

Речник УПЦ КП Євстратій (Зоря) ввечері 15 грудня повідомив, що офіційна назва нової помісної церкви в Україні згідно Статуту - Православна Церква України, а титул Предстоятеля: Блаженнійший Епіфаній, Митрополит Київський і всієї України. 

 

20 грудня Верховна Рада підтримала за основу та в цілому законопроект про внесення змін до закону "Про свободу совісті та релігійні організації", що передбачає врегулювання питань про назви церков в Україні. Відповідне рішення підтримали 240 нардепів. Парубій уже підписав цей закон. 22 грудня документ підписав і президент України Петро Порошенко.