Новини 14:15

Напад на спілку угорців в Ужгороді. У Польщі до суду передали матеріали справи щодо трьох своїх громадян

У польському Агентстві внутрішньої безпеки переконані, що відповідний інцидент мав призвести до погіршення українсько-угорських відносин.

Мазовецький відділ Національної прокуратури Польщі скерував до суду матеріали кримінального провадження щодо трьох громадян країни, яким інкримінують напад на будівлю "Товариства угорської культури Закарпаття" в Ужгороді. Про це у вівторок, 8 січня, повідомила посол України в Угорщині Любов Непоп.

 

"Мазовецький відділ Національної прокуратури Польщі передав до суду матеріали справи стосовно трьох громадян країни, які на початку лютого 2018 року організували і вчинили підпал будинку Товариства угорської культури Закарпаття в Ужгороді", – заявила вона.

 

За її словами, у польському Агентстві внутрішньої безпеки назвали відповідний інцидент провокацією, яка мала призвести до погіршення українсько-угорських відносин.

 

Нагадаємо, 27 лютого 2018 року о 3 годині ранку в Ужгороді сталася пожежа у будівлі офісу Товариства угорської культури "Закарпаття"(КМКС). За даним фактом відкрито кримінальне провадження за ч. 2 ст. 194 Кримінального Кодексу України. Згодом перший заступник голови Закарпатської обласної ради Йосип Борто повідомив, що на підвіконня офісу Товариства угорської культури Закарпаття (КМКС) в Ужгороді встановили саморобний вибуховий пристрій. Крім того, Міністерство закордонних справ Угорщини у зв’язку з другим за місяць підпалом спілки угорців в Ужгороді повідомило про виклик українського посла в Будапешті Любові Непоп. 4 березня голова Національної поліції України Сергій Князєв заявив про затримання нападників на Товариство угорської культури в Ужгороді. 

 

Правоохоронці кваліфікували як теракт підрив будівлі Товариства угорської культури в Ужгороді.

 

6 березня 2018 року Ужгородський міський районний суд заарештував Олександра Білобородька та Володимира Кондратенка, яких підозрюють у нападі на Товариство угорців в Ужгороді. Так, підозрюваних на два місяці взяли під варту без призначення застави.

 

8 серпня 2018 року оперативники СБУ затримали підозрюваного в організації підриву.

 

18 грудня 2018 року прокуратура Закарпатської області скерувала до суду обвинувальний акт щодо підозрюваного в організації підриву будівлі "Товариства угорської культури Закарпаття" в Ужгороді.