Новини 2019-01-08 14:55

До суду направлено обвинувальний акт стосовно співорганізаторки "референдуму" на Луганщині

Зазначається, що вказана особа надала терористичній організації «ЛНР» добровільну згоду на зайняття посади члена «дільничної виборчої комісії».

Прокуратура Луганської області у вівторок, 8 січня, направила до суду обвинувальний акт стосовно співорганізаторки проведення незаконного «референдуму» в м. Новодружеську Луганської області. Про це повідомив речник Генеральної прокуратури України Андрій Лисенко у Facebook.

 

"Прокуратурою Луганської області здійснювалось процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні стосовно одного з організаторів так званого «референдуму» щодо підтримки «Акту про державну самостійність Луганської народної республіки» за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 110 КК України (вчинення за попередньою групою осіб умисних дій з метою зміни меж території та державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України)", - йдеться у повідомленні.

 

Зазначається, що у  ході досудового розслідування встановлено, що у травні 2014 року місцева мешканка м. Новодружеська Луганської області за попередньою змовою з іншими особами, стосовно яких матеріали виділено в окремі провадження, брала участь в організації та проведенні незаконного референдуму щодо відокремлення Луганської області від території України.

 

Вказана особа надала терористичній організації «ЛНР» добровільну згоду на зайняття посади члена «дільничної виборчої комісії». Перебуваючи у приміщення школи, де було організовано роботу вказаної комісії, жінка приймала від місцевих мешканців документи, звіряла їх з наявними списками виборців та видавала бюлетені для голосування.

 

За результатами досудового розслідування вказаній особі повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 110 КК України. Наразі обвинувальний акт разом з угодою про визнання винуватості направлено до суду.

 

Довідково: санкція ч. 2 ст. 110 КК України передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 10 років з конфіскацією майна або без такої.

 

Як повідомляли, співробітники Служби безпеки України, залучені до проведення операції Об’єднаних сил, затримали одну з учасниць підготовки та проведення у Луганській області так званого «референдуму» 2014 року, яка перебувала у розшуку.