Новини 2019-01-08 15:31

Елладська церква розпочала процедуру щодо визнання ПЦУ

За даними ЗМІ, архієрейський собор Елладської церкви може зібратися вже в лютому.

На засіданні священного Синоду Елладської (Грецької) православної церкви у вівторок, 8 січня, ухвалили рішення розпочати процедуру щодо визнання Православної Церкви України. Про це повідомляє грецький портал orthodoxia.info.

 

Як зазначається, на засіданні священного Синоду Елладської церкви прийняли рішення передати на архієрейський собор розгляд справи про визнання автокефальної ПЦУ. Також повідомляється, що собор остаточно визначиться з реакцією на листи Вселенського патріарха Варфоломія і патріарха Московського Кіріла.

 

За даними джерел, собор Елладської церкви може зібратися вже в лютому.

 

Як повідомлялося, президент України Петро Порошенко закликав усі помісні православні церкви визнати Православну Церкву України. 

 

Нагадаємо, патріарх Варфоломій вручив томос Епіфанію 6 січня під час урочистого богослужіння у соборі Святого Георгія у Стамбулі. Варфоломій підписав томос щодо надання автокефалії ПЦУ 5 січня. Текст-оригінал томосу про автокефалію доставили до Вселенського патріарха 4 січня.

 

15 грудня відбувся Об'єднавчий Собор, на якому предстоятелем Об'єднаної української церкви обрали митрополита Епіфанія. 

 

Речник УПЦ КП Євстратій (Зоря) ввечері 15 грудня повідомив, що офіційна назва нової помісної церкви в Україні згідно Статуту - Православна Церква України, а титул Предстоятеля: Блаженнійший Епіфаній, Митрополит Київський і всієї України. 

 

20 грудня Верховна Рада підтримала за основу та в цілому законопроект про внесення змін до закону "Про свободу совісті та релігійні організації", що передбачає врегулювання питань про назви церков в Україні. Відповідне рішення підтримали 240 нардепів. Парубій уже підписав цей закон. 22 грудня документ підписав і президент України Петро Порошенко.

схожі новини