Новини 15:26

Посол анонсував розширення Угоди про вільну торгівлю між Україною та Канадою

За словами Шевченка, уже є політична домовленість, що дія відповідної Угоди буде розширена на сфери інвестицій та послуг.

У 2019 році Україна та Канада проведуть переговори про розширення дії Угоди про вільну торгівлю на сфери послуг й інвестицій. Про це повідомив посол України в Канаді Андрій Шевченко.

 

"Текстом Угоди про вільну торгівлю між Україною та Канадою передбачено, що через два роки після набуття нею чинності, ми її переглянемо і подивимося, як її можна змінити або розширити. У нас вже є політична домовленість, що дія цієї Угоди буде розширена на сфери інвестицій та послуг", – заявив він.

 

Шевченко наголосив, що це передусім хороша новина для українських ІТ-шників, але "також і для всіх інших представників української сфери послуг, оскільки в такому разі вони зможуть на кращих умовах працювати із Канадою".

 

"Два роки Угоді виповниться у серпні 2019-ого і у нас є всі шанси цього року вийти на розширення сфери її ді"”, – підкреслив дипломат.

 

Нагадаємо, 11 липня 2016 року під час візиту прем'єр-міністра Канади Джастіна Трюдо в Україну було підписано угоду про створення зони вільної торгівлі між Україною та Канадою.

 

14 березня 2017 року Верховна Рада ратифікувала Угоду про вільну торгівлю між Україною та Канадою. Відповідне рішення за основу та в цілому підтримали 272 нардепи.

 

3 квітня 2017 року президент України Петро Порошенко підписав Закон України «Про ратифікацію Угоди про вільну торгівлю між Україною та Канадою». Із вступом її у дію Канада скасує мита на 99.9% українського імпорту. У свою чергу Україна теж скасує 86% мит на імпорт з Канади, впродовж 7 років привівши митну політику до паритету.

 

1 червня 2017 року після згоди Палати громад та Сенату Генерал-губернатор Канади скріпив своїм підписом Угоду про вільну торгівлю між Україною та Канадою.