Новини 18:54

У Нафтогазі назвали умову, за якої готові відмовитись від позову на $11,6 млрд проти Газпрому

Коболєв також заявив, що питання нового позову проти Газпрому піднімуть під час тристоронніх газових переговорів.

НАК "Нафтогаз України" може відмовитись від позову на 11,6 мільярдів доларів проти російського ВАТ "Газпром", щоб зберегти транзит російського газу через Україну. Про це в середу, 9 січня, у ефірі одного з телеканалів повідомив голова Нафтогазу Андрій Коболєв.

 

"Ми фактично говоримо російським колегам: якщо ви будуєте (газопроводи в обхід України – Ред.) то компенсуйте (втрату Україною транзиту). Якщо ви хочете транспортувати газ і готові підписати довгостроковий контракт за європейським правом з гарантіями, що ці гроші нам заплатите, то ми готові від позову відмовитися", – повідомив він.

 

Коболєв також відзначив, що питання нового позову Нафтогазу до Газпрому винесуть на тристоронні переговори щодо транзиту газу як один з інструментів тиску на Росію.

 

Як повідомлялося, 9 січня віце-президент Європейської Комісії з питань енергетичного союзу Марош Шефчович повідомив, що в Брюсселі 21 січня відбудуться тристоронні переговори з Україною та Росією щодо довгострокового транзиту газу до ЄС. 

 

Нагадаємо, 28 лютого 2018 року Нафтогаз отримав остаточне рішення Стокгольмського арбітражу щодо транзиту, відповідно до якого суд зобов`язав Газпром виплатити Нафтогазу 4,63 млрд дол. За результатами розгляду двох справ Газпром винен українській компанії 2,56 млрд дол.

 

26 грудня 2018 року головний виконавчий директор НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко повідомив, що на початку 2019 року стартують судові засідання щодо примусового стягнення активів російського ВАТ "Газпром" у Нідерландах та Великій Британії.

 

9 січня 2019 року головний виконавчий директор НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко повідомив, що у Високому суді міста Амстердам завершилися слухання щодо стягнення активів російського ВАТ "Газпром", які були заарештовані в Нідерландах. 

схожі новини