Новини 12:50

Курбедінов прокоментував вимогу Мін’юсту РФ про виключення його з колегії адвокатів

Адвокат зазначає, що дана вимога суперечить конституційним нормам.

Кримський адвокат Еміль Курбедінов уважає, що припис Міністерства юстиції Російської Федерації про виключення його з «Кримської центральної колегії адвокатів» є тиском на нього та інших членів колегії в зв’язку з професійною діяльністю. Про це він заявив у четвер, 10 січня, у коментарі кореспонденту Крим.Реалії.

 

«Головний висновок у цій історії такий: закон про боротьбу з екстремізмом і тероризмом – це інструмент боротьби силовиків з адвокатами, активістами та журналістами. Мій випадок – це дуже небезпечний прецедент для інших адвокатів. Позбавити статусу адвоката може тільки кваліфікаційна комісія, а тут з’являється такий інструмент, як «адмінка» (адміністративна справа щодо Курбедінова, –ред.) і запит Мін’юсту. Ця схема йде в обхід конституційних норм», – зазначив адвокат.

 

За словами Курбедінова, таким чином не тільки він опиняється «в підвішеному стані», а й виникає питання про ліквідацію колегії в тому випадку, якщо адвоката не виключать.

 

«Голова зараз між молотом і ковадлом: або він вдасться до якихось заходів щодо мене, або йому загрожує закриття колегії», – пояснив Курбедінов.

 

Як повідомляли, Міністерство юстиції Російської Федерації висунуло вимогу «Кримській центральній колегії адвокатів» до 1 березня 2019 року виключити з числа засновників і членів адвоката Еміля Курбедінова.

схожі новини