Новини 2019-01-10 13:06

СБУ викрила харків'янина, завербованого спецслужбами Росії

Зазначається, що чоловік займався збором інформації про військовослужбовців і військові частини ЗСУ.

Співробітники Служби безпеки України викрили харків'янина, завербованого спецслужбами Російської Федерації для проведення підривної діяльності проти країни - збору інформації про військовослужбовців і військових частинах ЗСУ. Про це у четвер, 10 січня, повідомив прес-центр СБУ у Facebook.

 

"Співробітники контррозвідки СБУ встановили, що під час поїздки до Росії з метою працевлаштування співробітник одного з державних наукових установ Харкова був завербований ворожої спецслужбою. За грошову винагороду чоловік погодився здійснювати збір інформації про місця дислокації військових частин на території регіону, їхньої належності до певного роду військ , персональних даних військовослужбовців ЗСУ та місцях служби. Отримані відомості він мав передавати кураторам через електронні канали зв'язку", - йдеться у повідомленні.

 

Повернувшись до України, чоловік одразу потрапив у поле зору Служби безпеки і перебував під наглядом правоохоронців. У рамках розпочатого кримінального провадження оперативники задокументували збір зловмисником персональної інформації про учасників АТО серед співробітників свого державної установи. Але завершити злочинне завдання йому не вдалося. Напередодні передання за кордон зібраних даних зловмисника затримали правоохоронці.

 

"Під час обшуку за місцем проживання харків'янина правоохоронці вилучили електронний носій з персональними даними військовослужбовців ЗСУ, що підтверджує протиправну діяльність нашого співвітчизника" - зазначають в СБУ.

 

За висновком експертів з питань державної таємниці, вилучена інформація належить до сфери оборони України і має гриф обмеження доступу "для службового користування". Її передача спецслужбам РФ могла завдати шкоди державним інтересам.

 

У рамках кримінального провадження відкритого за ст.14 і ч.1 ст.111 затриманому оголошено підозру. Тривають слідчі дії.

 

Як повідомляли, у Запорізькій області співробітники Служби безпеки України у межах протидії незаконному обігу зброї та боєприпасів виявили схрон з гранатометами та великою кількістю набоїв.