Новини 2019-01-10 16:53

Компромісу з Німеччиною щодо міграції не буде - Орбан

Прем'єр Угорщини заявив, що німецька політика не поважає рішення угорців не стати іммігрантською нацією.

Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан виключив можливість компромісу з Німеччиною щодо міграції, попри те, що він назвав "постійним тиском" з боку Берліна на його уряд. Про це повідомляє агентство Reuters.

 

"Німецька політика не поважає рішення угорців не стати іммігрантською нацією", - зазначив Орбан.  "Особливо я відчуваю від німецьких ЗМІ, іноді дуже грубо, що вони чинять тиск на нас, щоб ми наслідували їхній шлях (прийняття іммігрантів), а ми цього не бажаємо", - зауважив він.

 

"Я не бачу тут жодного компромісу", - наголосив глава угорського уряду.

 

Раніше канцлер Німеччини Ангела Меркель і канцлер Австрії Себастьян Курц оголосилипро низку зусиль, спрямованих на боротьбу з нелегальною міграцією в Європу.  Меркель і Курц погодилися підтримали плани президента Єврокомісії Жан-Клода Юнкера щодо збільшення штату працівників прикордонного європейського агентства Frontex до 10 тисяч осіб до 2020 року.

 

Напередодні лідери ЄС на саміті в Брюсселі досягли домовленості щодо міграційної політики після понад десять годин переговрів та спроби Італії заблокувати рішення.  Зокрема, лідери ЄС домовились створити центри для мігрантів у тих країнах, які на це добровільно погодяться. Так, у цтаких  центрах визначатиметься, хто з мігрантів потребує політичного притулку, а хто  має бути депортований. Наразі не відомо, які країни погодились розмістити дані центри.