Новини 2019-01-10 17:42

У Мінкультури повідомили про зникнення низки цінностей у Києво-Печерській лаврі

У період з 1988 по 2000 роки до Свято-Успенської Києво-Печерської лаври на постійне зберігання було передано 829 предметів.

Міністерство культури України виявило нестачу десяти цінностей під час перевірки фондових колекцій Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника. Про це повідомила керівник прес-служби відомства Юлія Даценко.

 

За її словами, у період з 1988 по 2000 роки до Свято-Успенської Києво-Печерської лаври, згідно з актами, на постійне зберігання було передано 829 предметів.

 

"Перевіркою встановлено наявність та точне місцезнаходження 815 предметів. 14 предметів не виявлено", – заявила Даценко.

 

Водночас вона уточнила, що після завершення перевірки представниками монастиря було надано до огляду ще чотири предмети з числа тих, що не були виявлені.

 

"Станом на сьогодні відсутніми залишаються 10 предметів, місцезнаходження яких не встановлено. Про це було поінформовано правоохоронні органи", – наголосили представник Мінкульту.

 

Крім того, комісія дійшла висновку, що умови зберігання культурних цінностей "в основному задовільні".

 

"З оглянутих предметів 253 відреставровані, 65 потребують реставрації, а 2 з них перебувають в аварійному стані", – підкреслили Даценко.

 

Також вона заявила, що предмети, які не використовуються в релігійних обрядах, за результатами перевірки рекомендовано повернути до державної частини Музейного фонду України.

 

Перевірка проводилася Мінкультом у період з 21 листопада по 17 грудня 2018 року.

 

 

Нагадаємо, 13 грудня заступник голови Служби безпеки України Віктор Кононенко повідомив, що предстоятель Києво-Печерської лаври Павло повинен був координувати акції протесту проти надання Томосу про автокефалію Української церкви під час Об'єднавчого собору в Києві.