Новини 2011-05-13 11:21

Янукович дозволив Росії та Словаччині возити ядерні відходи через Україну

Президент Віктор Янукович підписав закон про ратифікацію міжурядової угоди з Росією та Словаччиною про транспортування ядерних матеріалів між цими країнами через територію України. Про це повідомляє прес-служба глави держави.

Відповідний закон був прийнятий парламентом 20 квітня.

Угоду було підписано 21 жовтня 2010 року в Братиславі (Словаччина). Згідно з нею, сторони зобов'язуються співпрацювати з метою забезпечення перевезення свіжого і відпрацьованого ядерного палива, інших категорій ядерних матеріалів, які належать до ядерного паливного циклу, природного  урану, радіоактивних матеріалів, які створюються в результаті переробки відпрацьованого ядерного палива, а також порожніх транспортно-пакувальних комплектів для цих матеріалів.

Компетентними органами сторін з питань реалізації цієї угоди та розгляду спірних питань є: від України - Державна інспекція ядерного регулювання (Держатомрегулювання), від Росії - Державна корпорація з атомної енергії "Росатом", від Словаччини - Міністерство економіки та будівництва.

Угодою встановлюється, що перевезення спеціальних вантажів здійснюється залізничним транспортом у прямому сполученні без перевантажень територією Росії, Словаччини та України.

Також обов'язковою умовою для здійснення перевезень у рамках цієї угоди є наявність контрактів, укладених між відповідними юридичними особами Росії й Словаччини.

Відпрацьоване ядерне паливо підлягає охороні озброєним конвоєм протягом усього шляху проходження.

схожі новини