Новини 10:34

Глава МЗС Німеччини відреагував на критику США щодо газопроводу "Північний потік-2"

Гайко Маас заявив, що питання європейської енергетичної політики повинні вирішуватися в Європі, а не у США.

Міністр закордонних справ Німеччини Гайко Маас відкинув критику Cполучених Штатів Америки щодо будівництва газопроводу "Північний потік-2". Про це повідомляє Deutsche Welle.

 

 "Питання європейської енергетичної політики повинні вирішуватися в Європі, а не у США", - зауважив він.

 

"Накладати односторонні санкції на "Північний потік-2" - у будь-якому разі неправильний шлях", - наголосив Маас.

 

 

За його словами, якщо витіснити з участі у проекті німецькі та європейські компанії, то не залишиться нікого, хто наполягатиме на збереженні транзиту російського газу територією України.

 

Водночас глава німецького дипвідомства підкреслив, що Берлін серйозно сприймає занепокоєння інших європейських країн. "Але це нічого не змінює в нашій позиції: "Північний потік-2" не є якимось особливим німецько-російським шляхом", - відзначив очільник.

 

Нагадаємо, Європейський парламент у своєму проекті доповіді про стан відносин з Росією від 28 листопада закликав зупинити будівництво "Північного потоку - 2". 

 

Як повідомлялося, представник партії "Християнсько-демократичний союз"  Аннегрет Крамп-Карренбауер заявила, що було б "занадто радикально" повністю відмовитися від "Північного потоку-2", але Берлін міг би скоротити об’єми поставок газу.

 

Нагадаємо ,на засіданні найбільшої фракції німецького Бундестагу ХДС/ХСС, в якому взяла участь Меркель, було ухвалено документ, який визнає стратегію розвитку партнерства Німеччини та України. У документі підтверджується, що фракція вбачає у проекті "Північний потік-2" небезпеку.