Новини 2019-01-11 12:30

Порошенко оголосив про зміну ситуації в зоні ООС після отримання Україною Javelin

Президент додав, що в 2020 році ЗСУ будуть здатні діяти повністю за стандартами НАТО.

Президент Петро Порошенко повідомив, що танкісти бойовиків на Донбасі почали відмовлятися виїжджати на позиції після отримання Україною американських протитанкових ракетних комплексів Javelin. Про це він заявив під час зустрічі з мешканцями міста Здолбунів та Здолбунівського району Рівненської області.

 

"Раніше українські позиції обстрілювалися з танків, але як тільки вони дізнались, що на озброєння надійшли Javelin, російські танкісти стали відмовлятися виїжджати на позиції", – наголосив Порошенко.

 

За його словами, це надзвичайно ефективний психологічний ефект від надходження Javelin на озброєння Збройних сил України.

 

Крім того, президент додав, що в 2020 році ЗСУ будуть зорганізовані і здатні діяти повністю за стандартами НАТО відповідно до закону про національну безпеку.

 

Як повідомлялося, уперше випробування протитанкового комплексу третього покоління Javelin в Україні відбулося на одному з військових полігонів 22 травня. 

 

Нагадаємо, 6 травня заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України Георгій Тука заявив, що на лінії зіткнення на Донбасі поки що не використовують американські ракетні комплекси Javelin. 

 

1 травня міністр оборони Степан Полторак повідомив, що 2 травня Збройні сили України розпочнуть працювати з протитанковими ракетними комплексами Javelin. 

 

30 квітня стало відомо, що Сполучені Штати Америки підтвердили інформацію про доставку в Україну протитанкових ракетних комплексів Javelin. Згодом президент України Петро Порошенко також підтвердив, що в Україну доставили Javelin.