Новини 2019-01-11 15:31

Україна оголосила свою позицію щодо обрання нового генсека Ради Європи

За даними ЗМІ, Україна може підтримати віце-прем’єр міністра Хорватії.

У Раді Європи в п'ятницю, 11 січня, завершилося висування кандидатів на посаду генерального секретаря, Україна переконана, що на заміну чинному генсеку Турбйорну Ягланду має прийти жінка. Про це повідомив заступник міністр закордонних справ Сергій Кислиця.

 

"70 років домінування чоловіків на чолі Секретаріату, жінки Європи мають отримати ще одну можливість скеровувати Раду Європи крізь бурхливі часи", – йдеться в офіційній позиції МЗС стосовно обрання нового генсека РЄ.

 

Зазначимо, що серед кандидатів дві жінки – екс-міністр закордонних справ та депутат грецького парламенту Дора Бакоянніс; а також голова Комітету міністрів РЄ, віце-прем’єр міністр та міністр закордонних і європейських справ Хорватії Марія Пейчинович-Бурич.

 

За даними "Української правди", із заяви Кислиці випливає, що Україна підтримає Пейчинович-Бурич.

 

"Представник Центральної та Східної Європи має можливість очолити Секретаріат вперше за 70 років існування РЄ; з 13 генеральних секретарів до сьогодні була лише одна жінка; закликаємо до максимальної прозорості – проведення веб-трансляції дебатів", – наголосив заступник голови МЗС.

 

Нагадаємо, 11 січня Рада Європи оприлюднила список кандидатів на посаду генерального секретаря на заміну чинному генсеку Турбйорну Ягланду. Зокрема, на відповідну посаду претендують четверо кандидатів: віце-прем'єр, міністр закордонних справ та оборони Бельгії Дідьє Рейндерс; колишній прем'єр-міністр Литви та член литовського Сейму Андрюс Кубілюс; екс-міністр закордонних справ та депутат грецького парламенту Дора Бакоянніс; голова Комітету міністрів РЄ, віце-прем’єр міністр та міністр закордонних і європейських справ Хорватії Марія Пейчинович-Бурич.